2/2023

Nový ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se ujal úřadu

| autor: Tisková zpráva MPO0

Nový ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se ujal úřadu

Jiří Havlíček dnes složil v Trůnním sále Pražského hradu do rukou prezidenta republiky Miloše Zemana předepsaný slib nově jmenovaného ministra vlády České republiky. Prezident Miloš Zeman předal ministrovi Jiřímu Havlíčkovi jmenovací dekret ministra vlády a pogratuloval mu ke jmenování.

"Na základě historické zkušenosti vám přeji, abyste jako nový ministr průmyslu pokračoval v doslova staleté tradici českého průmyslu," uvedl prezident Miloš Zeman. "Přeji vám, abyste rozvíjel toto nahromaděné bohatství a nenechal ho vyhasnout kvůli nějakým hloupým ekonomickým experimentům," dodal prezident.

Do úřadu ministra průmyslu a obchodu uvedl nově jmenovaného ministra Jiřího Havlíčka předseda vlády Bohuslav Sobotka. Po krátkém setkání v pracovně ministra oficiálně představil premiér Bohuslav Sobotka nově jmenovaného ministra vedoucím pracovníkům Ministerstva průmyslu a obchodu.

„Jsem velmi rád, že Ministerstvo průmyslu a obchodu dostává po třiceti pěti dnech, po které jsem byl pověřen řízením resortu, nového ministra,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

„Chtěl bych poděkovat panu premiéru Sobotkovi za to, že do mě vložil důvěru, že jsem vhodný kandidát na pozici ministra průmyslu a obchodu. Nesmírně si toho vážím, vím, že ten úkol, který je přede mnou, určitě není snadný.

Křest ohněm začne už dnes odpoledne v Poslanecké sněmovně. Věřím, že budu úspěšný a že se nám podaří prosadit novelu zákona o elektronických komunikacích v prvním čtení,“ uvedl ministr Jiří Havlíček.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP