1/2024

Nová autorizovaná obalová společnost nanečisto

| autor: Pavel Mohrmann0

Nová autorizovaná obalová společnost nanečisto

Společnost REMA AOS, a.s., která se od loňského roku snaží získat autorizaci pro činnost obalové společnosti, přišla v nedávné době s informačním prostředím, které představuje, jak bude v budoucnu spolupráce mezi AOS a povinnou osobou vypadat.

Je pravdou, že správní řízení s MŽP stále probíhá, autorizace tedy udělena není. Nic to ale nemění na skutečnosti, že již v tuto chvíli si jakýkoli starosta či subjekt s obaly hospodařící, může internetový nástroj vyzkoušet.

"Systém je jednoduchý, protože administrativní činnost AOS prostě jednoduchá je," říká člen představenstva David Vandrovec z REMA AOS, a.s. a dodává: "Systém je plně funkční a je spuštěn v ověřovacím provozu. Části, které se týkají smluvních a ekonomických aktivit jsou v této chvíli odpojeny, protože REMA AOS nemá zatím autorizaci. Po jejím udělení se otevřou i tyto části, které jsou podobně jednoduché, jako ta reportovací."

%pst%

I smlouvy s obcemi a dalšími subjekty budou vytvářeny v pohodlí vlastní kanceláře. "Pouze v případech, kdy by vztah vyžadoval složitější řešení, dojde k osobnímu setkání," upozornil David Vandrovec.

Každý, kdo by chtěl zjistit, jak bude spolupráce s novou AOS vypadat, si ji může vyzkoušet přímo ze své židle u svého počítače. Stačí zadat IČ a případně pár doplňujících položek a může se do toho dát. Může třeba zadat údaje za určité období loňského roku a během krátké chvíle zjistí, kolik bude nové AOS fakturovat.

Prostředí, v kterém si můžete spolupráci s novou AOS nanečisto vyzkoušet, najdete ZDE.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA