2/2023

Ministryně Anna Hubáčková představila v Evropském parlamentu priority českého předsednictví

| zdroj: MŽP0

mzp_hubackova_evropsky_parlament01.jpg
zdroj: mzp.cz

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková vystoupila v pondělí 11. července v Evropském parlamentu v Bruselu. V rámci tradičního jednání na začátku každého předsednictví Rady EU prezentovala priority svého resortu parlamentnímu Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI).

Během svého vystoupení ministryně seznámila poslance s nejdůležitějšími tématy z oblasti životního prostředí Rady EU, jíž pro nadcházející půlrok předsedá. Jsou mezi nimi balíček klimatických opatření Fit for 55, ochrana biodiverzity, oběhové hospodářství či zamezení odlesňování.

„Těší mě, že v zásadě má Rada i Evropský parlament priority nastavené velmi podobně. To je předpokladem pro rychlejší nalezení shody na výsledné podobě projednávané legislativy,“ říká ministryně životního prostředí Anna Hubáčková.

V druhé části vystoupení odpovídala ministryně na dotazy poslanců, debata se kromě klimatického balíčku Fit for 55 točila také kolem energetické nezávislosti. Poslanci se ptali také na sociální dopady zdražení energií v souvislosti s klimatickým balíčkem nebo na cíle pro biodiverzitu a obnovu přírody.

Ministryně také poděkovala francouzskému předsednictví za předcházející práci. Řada europoslanců české priority ocenila a označila je za velkou výzvu. Pascal Canfin, předseda Výboru ENVI, připomněl, že balíček opatření Fit for 55 se podařilo v Radě EU vyjednat právě během předsednictví Francie, a nyní by si přál, aby byly klimatické předpisy schváleny v trialozích mezi Radou, Parlamentem a Evropskou komisí, pokud možno ještě během českého předsednictví do konce roku.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP