Tag: KLIMATICKÉ CÍLE

windmill-g9ebcc3181_640

Ovzduší / Energie / Zpravodajství / 20. 1. 2023

V plnění klimatických cílů je před námi kritický rok

Podle nejnovější zprávy „Trendy a prognózy“, kterou zveřejnila Evropská agentura pro životní prostředí (EEA), se emise skleníkových plynů a spotřeba energie v roce 2021 zvýšily, a to především v důsledku oživení Evropy po pandemii. Většina členských států EU úspěšně splnila cíle EU v oblasti klimatu a energetiky pro rok 2020 a nyní se zaměřuje na klimatickou neutralitu a zároveň řeší aktuální krizi dodávek energie.

COP27_2

Aktuality / Ovzduší / 10. 11. 2022

Premiér Fiala se v Egyptě zúčastnil konference o změně klimatu COP27

Předseda vlády Petr Fiala se ve dnech 6. až 8. listopadu zúčastnil summitu světových lídrů na úvod konference OSN o změně klimatu COP 27. Na konferenci premiér vystoupil s projevem, zúčastnil se diskuse u kulatého stolu na téma Hospodaření s vodou a společně s rumunským premiérem uspořádal panelovou diskusi na téma Podpora vzdělávání v oblasti klimatických změn.

pxclimateaction-g0e85f18cf_640

Aktuality / 8. 10. 2022

Tématem klima konference OSN v Egyptě bude financování adaptačních opatření v rozvojových zemích

Již za měsíc, od 6. do 18. listopadu se pod egyptským předsednictvím sejde v Šarm aš-Šajchu 27. Konference OSN o změně klimatu (COP27), kde bude Česká republika reprezentovat celou Evropskou unii. Na začátku října proto Demokratická republika Kongo uspořádala předcházející ministerské zasedání (pre-COP) v Kinshase. Hlavním tématem bylo jednání o financování Zeleného klimatického fondu, ze kterého mohou čerpat rozvojové státy, na které změny klimatu především dopadají.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM