Tag: ČESKÉ PŘEDSEDNICTVÍ

NZ9_2005

Aktuality / Energie / 2. 2. 2023

Nejlepší topná sezóna v historii, hodnotí MPO

Předseda vlády Petr Fiala přijel v úterý na bilanční návštěvu Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). S ministrem Jozefem Síkelou hovořili o budoucnosti energetiky, úspěšném českém předsednictví a další agendě resortu. MPO výrazně přispělo ke zvyšování energetické bezpečnosti České republiky.

banner-gf55308d91_640

Aktuality / Energie / 1. 2. 2023

Posun balíčku Fit for 55 během českého předsednictví

Během českého předsednictví v Radě EU se i díky dopadům ruského útoku na Ukrajinu dostalo široké pozornosti také agendě energetiky. Extrémně vysoké ceny plynu a elektřiny v průběhu roku a zejména léta 2022 nemohly zůstat bez reakce jak na národních úrovních, tak na úrovni evropské.

Fotky na web(38)

Aktuality / Voda / 24. 11. 2022

V Praze se setkali vodní ředitelé zemí Evropské unie, řešili, jak zlepšit stav podzemních i povrchových vod

Ve dnech 20. – 22. listopadu 2022 se konalo v Praze neformální jednání vodních ředitelů členských států zemí EU, zástupců Evropské komise, států Evropského sdružení volného obchodu (ESVO) a kandidátských zemí. Hlavním tématem byla Rámcová směrnice o vodách a její implementace. Cílem směrnice je zajistit, aby evropské povrchové a podzemní vody byly v dobrém stavu.

europe-palace-g99e43b594_640

Aktuality / 19. 11. 2022

České předsednictví dosáhlo dohody nad mandátem pro vyjednávání s Evropským parlamentem k nástroji proti ekonomickému nátlaku

Členské státy EU schválily mandát pro české předsednictví k zahájení jednání s Evropským parlamentem a Evropskou komisí, tzv. trialogu. Jeho výsledkem má být nové nařízení, které umožní Evropské unii, aby se účinně a jednotně bránila v situacích, kdy je omezování obchodu či investic využíváno třetími zeměmi s cílem ovlivnit suverénní rozhodování EU nebo jejích členských států.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS