2/2023

Ministr Havlíček včera zahájil Konferenci ekonomických radů a ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade

| autor: Tisková zpráva MPO0

Ministr Havlíček včera zahájil Konferenci ekonomických radů a ředitelů zahraničních kanceláří Czec

Ve svém projevu přivítal doma více než stovku ekonomických diplomatů a ředitelů zahraničních kanceláří agentury CzechTrade. Jde o tradiční profesní setkání jednotlivých expertů na daná teritoria s představiteli státní správy a především s českými podnikateli, kteří zde získají důležité informace týkající se jejich exportních aktivit v daných teritoriích.

Jiří Havlíček ve svém úvodním slově uvedl, že zastupitelské úřady i kanceláře agentury CzechTrade mají v mnoha ohledech odlišné agendy, postupy i cíle. Ale spojuje je společná podpora rozvoje obchodu, exportu českých firem a získávání zahraničních investic pro českou ekonomiku.

Jiří Havlíček všem zúčastněným poděkoval za vzájemnou úspěšnou součinnost, kterou dokumentují rekordní výsledky našeho zahraničního obchodu.

Již sedmým rokem v řadě došlo k dosažení vždy nového rekordu v hodnotě českého vývozu. Stoupá rovněž realizace jeho přidané hodnoty,“ ilustroval ministr úspěchy českého vývozu posledních let.

Připomněl mix společného systému odborníků MPO a MZV, který dnes tvoří například Zelená linka pro export, Jednotná zahraniční síť, katalog služeb, Exportní vzdělávání, jednotné Klientské centrum, projekty ekonomické diplomacie, společné expertní týmy a další aktivity.

Jsem rád, že jsme promítli nápady a vstupy podnikatelských reprezentací do aktualizované Exportní strategie, kterou jsme společně s Ministerstvem zahraničních věcí předložili vládě. Navíc, můžeme být také pyšní na to, že MPO a CzechTrade rozšířily své kompetence a uspořádaly dosud velmi úspěšnou prezentaci České republiky na Expu 2017 v Astaně, která již nyní přináší konkrétní projekty našich energetických firem v regionu,“ uvedl Jiří Havlíček.

Ministr Jiří Havlíček ocenil konkrétní práci ekonomických diplomatů a kanceláří CzechTrade mj. v Černé Hoře, Berlíně, Londýně, Düsseldorfu, Španělsku, Abú Dhabí, Tbilisi, v Moskvě či Jekatěrinburgu.

Nutnost zlepšení spolupráce všech zapojených institucí vidí ministr Jiří Havlíček v oblasti organizace projektů ekonomické diplomacie, zejména v komunikaci ve fázi plánování. Poukázal také na nutnost hlubšího propojení akcí na podporu exportu MPO nebo CzechTrade s některými izolovanými projekty zastupitelských úřadů.

Konference ekonomických radů a ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade (CT) je tradiční setkání všech zástupců jednotné zahraniční sítě Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu a agentury CzechTrade. Setkání bylo zahájeno pondělím a bude pokračovat úterním programem v Černínském paláci. Následují středeční a čtvrteční konzultace s jednotlivými českými firmami v Top Hotelu Praha. 

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP