1/2022

Jan Mládek: Obtížná mise v OZE splněna

| autor: Tisková zpráva MPO0

Jan Mládek: Obtížná mise v OZE splněna

"Pro jistotu celého trhu OZE i energetiky je velmi dobrá zpráva, že se podařilo k dnešnímu dni dokončit notifikační rozhodnutí pro podporu OZE uvedených do provozu v období 2006-2012. Jsem velmi rád, že se po dlouhých letech vyjednávání, diskuzí a konzultací podařilo skvělému týmu na MPO, pod mým vedením, dokončit toto velmi komplikované notifikační řízení u EK.

Jde bezpochyby o jedno z nejnáročnějších notifikačních řízeních vůbec, které kdy Česká republika vedla u EK a dosáhla jeho úspěšného konce. Jen připomínám, že v letošním roce jde již o třetí notifikační rozhodnutí v oblasti OZE, které se podařilo týmu na MPO pozitivně dokončit.

V srpnu jsme přivezli z Bruselu notifikační rozhodnutí pro podporu malých vodních elektráren a malých bioplynových stanic uvedených do provozu od roku 2016 a zároveň se dále MPO podařilo ve vztahu na notifikační řízení také ujasnit s EK velmi komplikovanou záležitost týkající se MVE rekonstruovaných v období 2013-2015.

%pst%

Ohledně vydávání notifikačních rozhodnutích je tedy MPO a ČR v současném období velmi úspěšná," řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

"Nyní tedy všichni očekáváme, že splní svůj slib Energetický regulační úřad a neprodleně uvede podporu pro tyto OZE v cenových rozhodnutích a zároveň neprodleně zohlední toto vydané notifikační rozhodnutí v cenovém rozhodnutí, kterým se stanovují ceny za související službu v elektroenergetice a další regulované ceny.

Dále považuji tuto zprávu za jakousi pomyslnou tečku a ukončení období nejistot, které jsme všichni prožívali ve velké nervozitě na konci minulého i tohoto roku v souvislosti s vypisováním podpory pro OZE,“ uvedl dále ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO