Reklama

ENERGIE

Svaz průmyslu a dopravy ČR dlouhodobě usiluje o větší podporu alternativních paliv, která jsou pro Českou republiku důležitá jak z environmentálního, tak z regulatorního pohledu při plnění cílů v oblasti energetiky a klimatu.


Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT změřilo emise znečišťujících látek vznikajících při spalování dřevní štěpky v Mikroelektrárně WAVE 50.


Rok 2019 byl průlomovým rokem pro britský elektroenergetický sektor. Provozovatel tamní přenosové soustavy National Grid ve středu oznámil, že bezemisní zdroje, mezi které kromě větrných, solárních a vodních elektráren řadí také jaderné elektrárny, vyrobily poprve více elektřiny než zdroje spalující fosilní paliva.


Vodík bude hrát klíčovou roli při pomoci Evropě, aby dosáhla svých cílů v oblasti klimatické neutrality. 


Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín společnosti ČEZ dodaly do přenosové sítě v loňském roce více než 30 miliard kilowatthodin elektřiny, o více než 300 milionů víc, než v roce 2018.


Spalování lesní biomasy za účelem tvorby elektřiny a tepla je oslavováno jako chytrý způsob, jak dosáhnout ochrany klimatu.


Zákonodárci  Evropské unie změní text připravovaného zákona, dle kterého jsou projekty označovány za udržitelné. Dle nových změn může teoreticky tento titul získat také jaderná energetika. 


Energetický mix Česka v následujících letech je velkým tématem, jehož řešení může mít enormní vliv na ekonomiku a další směřování naší země.


Společnost SKODA AUTO Volkswagen India Private Limited ve svém závodě v Chakanu, Púně, uvedla do provozu jednu z největších střešních solárních elektráren v Indii.


Švédská společnost Northvolt oznámila plánované spuštění svého pilotního projektu zaměřeného na recyklaci lithium-iontových baterií.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372