Reklama

ENERGIE

Asociace poskytovatelů energetických služeb letos již po deváté vyhlašovala výsledky soutěže o nejlepší připravovaný energeticky úsporný projekt roku.


Celkem 25 megawattů (MW) nových solárních elektráren si loni nainstalovaly domácnosti a firmy. To je oproti roku 2018, kdy bylo instalováno přibližně 11 MW, nárůst o 130 %. 


Podle nové studie od E4tech v loňském roce trh s palivovými články zaznamenal přírustek v instalovaném elektrickém výkonu přes 1 GWe. Světově se instalovaný výkon zvýšil o přibližně 1,1 GWe. To je nárůst o 40 % oproti roku 2018.


Společnost Sigfox Česká republika a Skupina ČEZ uzavřeli partnerství na zavádění chytrých IoT technologií napříč segmenty energetické společnosti.


Druhý ročník veletrhu e-SALON, který se konal ve dnech 14.–17. listopadu 2019, překonal svoji loňskou premiéru nejen co do počtu vystavovatelů, kterých bylo o zhruba dvě desítky více, ale také zájmem veřejnosti. 


Za dosažení cíle pro energetickou účinnost bude i v období 2021 až 2030 odpovědný stát. Ministerstvo průmyslu a obchodu vyslyšelo požadavky Svazu průmyslu a dopravy ČR, aby stát nepřenášel odpovědnost za dosažení cíle energetické účinnosti na firmy a obyvatelstvo.


Plánovanému rozšíření polského hnědouhelného dolu Turów, které porušuje směrnice Evropské unie i mezinárodní právo a v jehož důsledku může přijít o pitnou vodu až 30.000 obyvatel na Frýdlantsku a Hrádecku, se Liberecký kraj brání všemi dostupnými prostředky.


Aliance pro energetickou soběstačnost porovnala návrhy Národních akčních plánů států V4 a dalších zemí. Český klimatický plán se drží při zemi.


Příští týden bude na ostravské Černé louce opět patřit veletrhu Infotherma o vytápění, úsporách energií a smysluplném využívání obnovitelných zdrojů energie.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372