Reklama

ENERGIE

V nedávné době se opět potvrdilo, že energetickému využití odpadů u nás v České republice pšenka zatím nekvete. A i přes to, že všude na světě je nezbytnou a velmi důležitou součástí oběhového hospodářství.


Minulý týden se z české podnikatelské mise v Malajsii a Vietnamu vrátila skupina zástupců firem zaměřených na environmentální technologie, vybraných rezortních organizací MŽP, pracovníků vědy a výzkumu a akademické obce.


Česká legislativa zatím není dostatečně připravena na současný rozvoj instalací bateriových úložišť. Solární asociace proto ve spolupráci s hasiči a experty z ČVUT Praha vydává publikaci se základními bezpečnostními pokyny pro prevenci vzniku požárů domácích baterií.


Teplárenské sdružení České republiky se ohrazuje proti nepravdivým tvrzením uvedeným ve zprávě ČTK z 27. listopadu s názvem „Studie: Češi vydají za teplo z CZT ze mzdy pětkrát více než Němci“ a jejímu manipulativnímu vyznění, které mělo navodit dojem, že ceny tepla v České republice jsou předražené.


Šetrný dům, který si vyrobí veškerou elektrickou energii sám, zachytí maximum dešťové vody, nezbavuje se zbytečně drahocenného tepla, ale přitom se v něm zdravě dýchá a žije.


Investice do modernizace plynárenské infrastruktury v následujících patnácti letech dosáhnou řádově desítek miliard korun. 


Sportovní centrum prostějovského Domu dětí a mládeže výrazně sníží svoji spotřebu elektřiny ze sítě. Část elektřiny si začalo centrum vyrábět samo, čímž pokryje spotřebu objektu zhruba z šestiny.


Členské státy ještě ani nezačaly pořádně implementovat balíček klimaticko-energetické legislativy a na obzoru už je další „utahování šroubů“.


V listopadu 1994 byl zahájen první energeticky úsporný projekt řešený metodou energetických služeb se zárukou úspor (EPC).  


Rada hl. m. Prahy schválila pověření Operátora ICT (OICT) přípravou Generelu rozvoje dobíjecí infrastruktury v hlavním městě Praze do roku 2030.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372