Reklama

21. 5. 2020  |  Publicistika  |  Autor: František Vörös- konzultant

Elektroauto se solární střechou si můžete rezervovat již dnes

Globální trh s elektromobilitou má obrovský růstový potenciál. Agentura Bloomberg ocenila trh s elektroautomobily v roce 2019 na 160 miliard USD a do roku 2027 očekává růst na 800 miliard USD. Podmínkou rozvoje je zvýšení dojezdové vzdálenosti a zlepšená infrastruktura při nabíjení.

Prodeje elektroaut v Evropě v letošním prvním čtvrtletí v počtu poprvé překročily prodeje v Číně, když v sedmi zemích dosáhly hodnoty 104 tisíc vozů. ČR se, i díky novému modelu Škoda Citigo iV, zařadila s podílem 1,5 % elektroaut z celkového prodeje před USA, které vykázaly podíl 1,3 %. Lídrem je Norsko, kde polovina prodaných aut měla čistě bateriový pohon.

Výrobci elektroautomobilů vyvíjejí nízkonákladové baterie s dlouhou životností. Americká společnost Tesla spolupracuje s čínskou společností Contemporary Amperex Technology na vývoji baterie s životností milion km jízdy a cenou, která zlevní elektroauto na úroveň aut na spalovací systém pohonu. V oblasti dobíjení baterií jsou aktivní vědci ze Stanfordské univerzity, kteří řeší způsob bezdrátového přenosu elektřiny během jízdy.

...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372