2/2023

Dotace na zpracování kalů

| autor: Markéta Švábová, Fair Care s.r.o.0

Dotace na zpracování kalů

V současnosti je v této oblasti možné požádat o dotaci ze dvou otevřených výzev Operačního programu Životní prostředí.

V rámci výzvy č. 114 je možné v aktivitě „výstavba / modernizace zařízení pro materiálové využití ostatních odpadů“ požádat na výstavbu nových zařízení pro zpracování výhradně čistírenských kalů. Do takovéhoto zařízení pak nesmí vstupovat jiný odpad. Jako nové zařízení lze podpořit technologie na hygienizaci kalů z ČOV.

V rámci výzvy č. 126 je možné v aktivitě „výstavba a modernizace zařízení pro sběr, třídění a úpravu odpadů“ požádat na výstavbu či modernizaci (tu pouze s navýšením kapacity) zařízení technologií pro odvodnění čistírenských kalů pod katalogovým číslem 19 08 05.

V tomto případě, pokud se nejedná o vlastní odpad, musí být se žádostí o dotaci doloženo také potvrzení o záměru dodávek budoucích dodavatelů odpadův rozsahu minimálně poloviny roční kapacity podporovanéhozařízení.

V obou výzvách mohou své žádosti o dotace podat také podnikatelské subjekty, a to všechny formy obchodních společností/korporací. A získat mohou až 85% dotace na způsobilé výdaje.

Čas na podání žádosti se však krátí! V případě výzvy č. 114 končí již na začátku prosince tohoto roku. Proto se svými žádostmi neváhejte.

Pokud Vás některá z výše uvedených výzev zaujala, napište nám a my Vám rádi pomůžeme s posouzením Vašeho záměru a zpracováním žádosti o tuto dotaci.

Autor: Ing. Markéta Švábová, Fair Care s. r. o.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP