2/2023

Do čeho investovat ve vaší obci v příštích letech? Zjistíte v dubnové Prioritě

| autor: Tisková zpráva SFŽP ČR0

Do čeho investovat ve vaší obci v příštích letech? Zjistíte v dubnové Prioritě

Obce, města a další žadatelé tak získají praktické vodítko, podle kterého si budou moci své projekty rozplánovat na delší časové období. 

Takovýto dlouhodobější výhled vznikl vůbec poprvé a více o něm řekne ministr životního prostředí Richard Brabec.

Mnohé obce už mohou své projekty rozjet. Dostaly milionovou podporu z evropských fondů na úsporu energií ve veřejných budovách. 

Školy, sokolovny, nemocnice a další stavby dostanou nová okna, zateplení nebo parádní fasádu. Postaví se také dvě nové školy, a to v pasivním standardu, tedy s velmi nízkými nároky na energie.

Aktuální číslo Priority ale nebude jen o dotacích, ale také o půjčkách. Například je možné získat velmi výhodnou půjčku z fondů EU, která je určena především pro průmyslníky, jejichž výroba zatěžuje okolí. 

Peníze na projekt si lze půjčit skoro zadarmo, oproti běžným komerčním úvěrům je půjčka nesrovnatelně výhodnější. Pozor, výzva na takzvané inovativní finanční nástroje končí už v červnu.

Za úspěšným projektem jsme tentokrát vydali do Semína na Pardubicku. Tam se rozhodli, že zachrání mokřad, který pomalu vysychal. 

Vybudováním tůní tak nejen zachovali krásný kout přírody v obci, ale i umožnili přežít vzácným živočichům a rostlinám. Další hezké projekty najdete v naší pravidelné galerii i v reportáži. Ta se věnuje bezbariérovým cestám v Krkonoších.

PRIORITA 4/2018

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP