1/2024

Český Siemens posiluje svou pozici na poli elektromobility

| autor: TZ Siemens ČR0

Český Siemens posiluje svou pozici na poli elektromobility

Nové elektromobily nejvíce využijí zaměstnanci v odštěpných závodech v Brně, Drásově, Frenštátu pod Radhoštěm, Letohradu a Mohelnici. Díky tomuto rozšíření zahrnuje firemní flotila Siemens 8 plně elektrických vozidel, sedm VW e-Golfů a jedno BMW i3. Do konce letních prázdnin přibude také 5 plug-in hybridních vozidel.

„Postupný nárůst elektromobilů v našem vozovém parku má v této fázi za úkol především naučit řidiče více vnímat elektrifikované automobily předtím, než se v příštích letech masivně rozšíří,“ říká Ivo Hykyš, který má ve společnosti Siemens na starost rozvoj elektromobility.

Podle metodiky hodnocení NEDC (New European Driving Cycle) mají zakoupené e-Golfy dojezd 300 km a výkon 100 kW. Dodavatelem vozů je Volkswagen Česká republika, dealerem Volkswagen Liberec.

Postupné zavádění elektromobilů do firemního vozového parku je v souladu s celosvětovým závazkem společnosti Siemens dosáhnout do roku 2030 CO2 neutrality. Aktuálně český Siemens snížil své emise CO2 o 70 % v porovnání s rokem 2014.

V roce 2014 činily emise CO2 v České republice 63 tisíc tun, v roce 2018 to je 18 tisíc tun. Společnost Siemens se elektromobilitě věnuje především jako dodavatel nabíjecí infrastruktury. Portfolio nabíjecích stanic značky Siemens pro elektromobily a plug-in hybridy zahrnuje nástěnné nabíjecí stanice a především rychlonabíjecí stanice Triberium 50 kW, které jsou ideálním řešením pro tuzemskou nabíjecí infrastrukturu. Nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech – 30 až 920 V.

Díky tomu jsou schopné efektivně nabíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie. Na podzim navíc Siemens představí chytrou rychlonabíjecí stanici Triberium s dobíjecím výkonem až 150 kW. Další informace najdete na www.siemens.cz/elektromobilita.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP