1/2024

České elektrárny obkličují chilskou metropoli

| autor: Solek Group0

České elektrárny obkličují chilskou metropoli

Jedná se o fotovoltaické zdroje Villa Seca, Los Paltos a Santa Fe o celkové kapacitě 16,64 MWp DC. Kromě třech uvedených elektráren chce Solek letos rozestavět projekty o celkové kapacitě až 70 MWp DC. Elektrárny jsou součástí záměru Solek postavit během tří let v Chile obří portfolio elektráren o kapacitě 250 MWp DC.

Největší zakázkou, která byla v rámci tohoto záměru vloni oznámena, je development a výstavba zdrojů o výkonu kolem 100 MWp DC pro investiční skupinu CarbonFree, která je tvořena zkušenými kanadskými investory. Kromě financování ze Severní Ameriky investuje Solek do projektů stovky milionů korun získaných od českých investorů.

Chilské portfolio Solek se skládá z jednotlivých elektráren o velikosti 3 až 10,66 MWp DC v rámci programu Pequenos Medios de Generación Distribuida ((malé výrobny obnovitelné energie), který je založen na menších zdrojích o velikosti do 10,66 MWp DC. Tři dříve postavené elektrárny v Chile byly již úspěšně spuštěny a dodávají do sítě elektrickou energii.

Podrobnosti k aktuálně zahajovaným stavbám: Villa Seca (region Maule, instalovaný výkon 2,99 MWp DC), Los Paltos (region Valparaíso, instalovaný výkon 2,99 MWp DC) a Santa Fe (region Maule, instalovaný výkon 10,66 MWp DC).

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP