1/2024

Čáslav versus AVE CZ: Reakce na rozsudek NSS

| autor: Martina Jandusova0

landfill-879437_640.jpg
zdroj: Pixabay

Dne 7. 10. 2020 vydal Nejvyšší správní soud rozsudek týkající se požadavků na zpětné doměření poplatků za ukládání odpadů města Čáslavi.

Na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu zareagovala ve své tiskové zprávě společnost AVE CZ a označila jej za průlomový. Dle AVE CZ rozhodnutí potvrzuje neoprávněnost požadavků města Čáslavi na zpětné doměření poplatků za ukládání odpadů.

Ukázalo se tak, že hlavní argument města Čáslav a následně správních orgánů, totiž že odpady nelze údajně v první fázi provozu skládky využívat, není pravdivý,“ uvedl jednatel společnosti AVE CZ Roman Mužík. AVE CZ usuzuje, že rozhodnutí Nejvyššího správního soudu „potvrzuje neoprávněnost požadavků na zpětné doměření poplatků za ukládání odpadů, o které nyní usilují některé obce“.

Přečtěte si také:
Poplatky za odpad se nevybírají správně už bůhvíkolik let

Město Čáslav k rozhodnutí Nejvyššího správního soudu a k reakci společnosti AVE CZ vydalo následující stanovisko:

Citovaný rozsudek neřeší oprávněnost či neoprávněnost zpětného doměřování poplatků za uložení odpadu. Město Čáslav není účastníkem tohoto řízení. Závěry, které AVE CZ vyvozuje z rozsudku Nejvyššího správního soudu směrem k uplatněným nárokům města Čáslavi ve správních řízeních o doměření poplatků za ukládání odpadů, považuje město Čáslav za účelovou argumentaci AVE CZ před projednáváním novely zákona o odpadech v Senátu Parlamentu České republiky a před rozhodováním ve správních řízeních, která příslušné správní orgány vedou.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP