Tag: SKLÁDKY ODPADU

pexels-tom-fisk-3174347

Aktuality / Odpady / 13. 9. 2023

Vědci z Technické univerzity v Liberci nasadili na další ekologickou zátěž technologii Wetland+

Osvědčila se už na Karlovarsku, kde s účinností dosahující až 97 % čistí vody vytékající ze staré skládky pesticidních látek. Unikátní technologii Wetland+, která dokáže z vody odstranit životu nebezpečné chlorované látky, nasadil tým z CXI TUL pod vedením Miroslava Černíka v polském Jaworznu. Funguje to na jedničku, a tak mají o novinku zájem i na dalších evropských lokalitách s podobnými ekologickými zátěžemi.

vianet-ramos-AISJu_WYjPM-unsplash

Aktuality / Odpady / 23. 6. 2023

Špinavé obchody s německým odpadem

Německá televize ZDF zveřejnila filmový dokument s názvem „Špinavé obchody s německým odpadem", který se týká i České republiky. Česká inspekce životního prostředí se výraznou měrou podílela na informacích, které v dokumentu použil dokumentarista Marius Münstermann. Jedná se o nelegální byznys s odpady, a to například na principu nově vytvořené dokumentace, tedy obyčejného „zápisu na papír“, kterým se německý odpad stává českým a následně tak může končit na českých (případně polských) skládkách.

pexels-tom-fisk-3174348

Aktuality / Odpady / 18. 4. 2023

Čáslav projednala rozšiřování skládky

V pondělí 3. dubna se na Nové scéně Dusíkova divadla v mimořádném termínu uskutečnilo zasedání zastupitelstva města s jediným bodem, kterým byla problematika dalšího postupu ve věci skládky a jejího rozšiřování.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP