1/2024

Agregovaná data o životním prostředí

| autor: CENIA0

Agregovaná data o životním prostředí

Tato data a hodnocení představují podklad pro strategické plánování v resortu životního prostředí, a to mimo jiné v oblasti přípravy a vyhodnocení strategických a koncepčních materiálů, v oblasti udržitelného rozvoje, cirkulární ekonomiky a dobrovolných nástrojů včetně environmentálního vzdělávání. Dále slouží jako zdroj průřezových informací pro ostatní resorty a v neposlední řadě poskytují také podklad pro objektivní informování veřejnosti.

Agregovaná data o životním prostředí jsou publikována v rámci Informačního systému statistiky a reportingu (ISSaR), který nabízí široký přehled o hlavních ukazatelích stavu životního prostředí, ať už ve formě vizualizací indikátorů nebo ve formě původních dat dostupných ke stažení.

ISSaR se neustále vyvíjí jak kvantitativně, tak kvalitativně a zcela nové vizualizace přibývají každým rokem. Mezi ty, které se na ISSaRu objevily v nedávné době, patří především několik dashboardů z oblasti zpráv o životním prostředí v krajích České republiky, postupným vývojem ale prochází i nová sekce Indikátorů zranitelnosti.

O správě, provozu a rozvoji ISSaRu a zejména o novinkách, ke kterým v rámci informačního systému došlo v roce 2019, se více dozvíte v příslušné kapitole naší výroční zprávy za rok 2019.

Foto: pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP