Tag: VODNÍ ENERGIE

pexels-barnabas-davoti-19882802

Energie / Voda / Zpravodajství / 12. 3. 2024

SPVEZ: Přílepek k havarijní novele ohrožuje malé vodní elektrárny

Poslanecká sněmovna v těchto dnech finalizuje projednání vládního návrhu tzv. „havarijní novely vodního zákona“. Právě k ní předložila skupina poslanců přílepek, navrhující uzákonění převažujícího veřejného zájmu na plánování, výstavbě a provozu výroben z OZE, z něhož ale vylučuje využívání vodní energie. Zástupci sektoru to považují za diskriminační.

koutnik_4_800

Aktuality / Energie / Voda / 8. 1. 2024

Člověk nikdy nebude mít při rozhodování všechny informace. Inženýring je vlastně řízení rizik, říká Jiří Koutník z Voith

Pokud někde ve světě dodává elektrárnu německá firma Voith, je dost pravděpodobné, že za technickým řešením bude mimo jiné stát i absolvent Fakulty strojního inženýrství VUT Jiří Koutník. Ten se už během svého doktorského studia specializoval na dynamiku vodních turbín. Když v roce 2003 dostal nabídku právě od společnosti Voith, sbalil celou rodinu a odešel do Německa.

pexels-thirdman-5538146.jpg

Aktuality / Voda / 25. 4. 2022

Hospodaření s vodou negativně ovlivňuje rozmnožování ryb, zjistili vědci

Jakým způsobem ovlivňuje hospodaření s vodou pohlavní život bolenů dravých v řekách? Na to se zaměřili vědci z Hydrobiologického ústavu Biologického centra AV ČR. Zjistili, že proměnlivý průtok významně narušuje rozmnožování těchto ryb v řece Želivka, kde v současnosti vrcholí jejich tření. Studii publikoval odborný časopis Science of the Total Environment.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag