Tag: UHLÍKOVÁ STOPA

Návrh bez názvu

Odpady / Ovzduší / Energie / Voda / Publicistika / 11. 4. 2024

ESG reporting je pouze o vykazování. Nemusíte dosahovat nějaké úrovně udržitelnosti

EU chce do roku 2050 dosáhnout klimatické neutrality, proto po firmách požaduje, aby zveřejňovaly zprávy o udržitelnosti neboli ESG reporty. Pro firmy to znamená, že musí zásadně změnit myšlení. Před dvěma lety pro ně udržitelnost byla něčím, co je navíc a na co se musí vydělat, dnes ale pokud chce být firma úspěšná, musí se udržitelností zabývat.

jonathan-velasquez-c1ZN57GfDB0-unsplash

Aktuality / Odpady / 28. 2. 2024

CarbonCast: Proč recyklace sama o sobě nestačí?

A proč je potřeba sledovat (třeba) uhlíkovou stopu napříč celým životním cyklem výrobku? A jak se člověk od chemie dostane k historickým tancům? V obnoveném CarbonCastu odpovídá profesor Vladimír Kočí, vedoucí Ústavu udržitelnosti a produktové ekologie VŠCHT Praha.

5C0315A2-1FCE-4C42-8FA6-9C1B68EC3B9B

Aktuality / Energie / 21. 2. 2024

Závod Madety bude místo plynu využívat zelenou energii

Nejen v souvislosti s vysokými cenami energií včetně zemního plynu, ale také kvůli výslednému výraznému snížení uhlíkové stopy, se společnost Madeta a. s. rozhodla nahradit stávající výrobu páry z plynu zdrojem Energetického centra s.r.o., který pro její výrobu používá ekologickou biomasu. Investice Madety do výstavby parovodu činí 100 milionů korun a dokončena bude letos na přelomu července a srpna.

frederic-koberl-x_0hW-KaCgI-unsplash

Aktuality / 9. 2. 2024

Hospodářská komora apeluje na vládu, aby v Evropě zablokovala směrnici o náležité péči podniků v oblasti udržitelnosti jejich podnikání

Hospodářská komora apeluje na českou vládu, aby se na pátečním zasedání Výboru stálých zástupců Evropské unie, tvořeném velvyslanci členských zemí při Evropské unii v Bruselu, zdržela hlasování o směrnici o náležité péči udržitelnosti podniků. Zdržení se hlasování je vnímáno jako odmítnutí návrhu. Česká republika by se tak zařadila po bok Německa a Rakouska, které již avizovaly, že se hlasování zdrží.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP