Tag: TEPLÁRNY

bird-359143_640.jpg

Aktuality / Energie / 10. 3. 2021

První sokolí páry zahnízdily v připravených budkách na komínech tep­lá­ren

Od roku 2011, kdy byla umístěna na komíně v Tušimicích první hnízdní budka, už sokoli vyvedli na výškových stavbách v České republice minimálně 291 mláďat. Letos by se mělo vylíhnout v hnízdních budkách už 300. sokolí mládě. Podporu hnízdění kriticky ohroženým sokolům dává ve svých areálech po celé republice i 17 tep­lá­ren, které jsou členy Teplárenského sdružení České republiky. Za uplynulé deseti­letí na jejich komínech sokoli zahnízdili 37 krát a vyvedli minimálně 110 mláďat.

claws-197049_640.jpg

Aktuality / Energie / 1. 5. 2021

Sledujte letošní líhnutí sokolích mláďat v přímém přenosu

Začíná se líhnout další generace sokolů stěhovavých na výškových stavbách. Právě v těchto dnech se v hnízdních budkách umístěných na komínech tepláren, elektráren a na výškových stavbách v průmyslových areálech po celé republice líhne další generace kriticky ohrožených sokolů stěhovavých. Líhnutí mláďat a jejich první měsíce života můžete sledovat také v přímém přenosu hned ve čtyřech hnízdech.

Teplárna Přerov_K7_obsluha.jpg

Energie / Zpravodajství / 17. 9. 2021

Veolia získala dvě ocenění za nejlepší teplárenské projekty roku

Dva ze čtyř křišťálových komínů za nejlepší teplárenské projekty letos získala společnost Veolia Energie. Teplárenské sdružení České republiky ocenilo její loňské ekologické akce v teplárnách v Ostravě a Přerově a rozvojový projekt v Olomouci. Tyto projekty a investice významně přispívají ke zlepšování životního prostředí.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace