Tag: SVOZ ODPADU

Image

Aktuality / Odpady / 4. 9. 2023

Revoluce ve svozu odpadu v Novém Boru přinese od roku 2025 lepší služby

Zastupitelé Nového Boru rozhodli o vstupu města do dobrovolného svazku obcí EKOD. To městu umožní od roku 2025 zajistit svoz komunálního odpadu prostřednictvím společnosti EKOD Servis, jíž dobrovolný svazek měst a obcí založil. Radnice si od tohoto kroku slibuje lepší kontrolu nad odpadovým hospodářstvím a s tím spojenými náklady a také efektivnější služby. Změna přinese obyvatelům města a jeho částí usnadnění třídění odpadu.

Kontejnery na tříděný odpad

Odpady / Publicistika / 21. 7. 2023

Jenom dva druhy popelnic na odpad? Dobrý nápad, ale před 26 lety

Možná, že to chvíli trvalo, ale lidé se naučili třídit. Tři čtvrtiny Čechů dnes separuje své odpady do barevných nádob. Nicméně místo toho, abychom v tom pokračovali dál a snažili se dosáhnout ještě lepších čísel to vypadá, že bychom měli všechno zrušit a na tříděné odpady zavést jednu popelnici.

800px-Praha,_Malostranské_náměstí_-_svoz_odpadu_651

Aktuality / Odpady / 4. 1. 2023

Změna smluv o zajištění odvozu odpadu z obalů - Jste ochotni platit více?

Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a. s., jež zajišťuje sdružené plnění povinností zpětného odběru a využití odpadu z obalů prostřednictvím systémů tříděného sběru v obcích a prostřednictvím činnosti osob oprávněných nakládat s odpadem, a jež se podílí zejména na financování nákladů spojených se sběrem, svozem, tříděním a využitím obalového odpadu, s účinností od 01. 01. 2023 oznámila změnu příloh Smluv o zajištění úpravy a využití odpadů z obalů.

1660729823

Aktuality / Odpady / Energie / 30. 8. 2022

V Brně jezdí první popelářský vůz, který je na elektřinu

První nákladní automobil pro svoz odpadu, který je plně na elektrický pohon, máme k vidění v Brně. Jde o Volvo FE Electric, patří městské společnosti SAKO Brno a do brněnských ulic poprvé vyjel v úterý 16. srpna 2022 o šesté hodině ranní. Sváží odpad zejména v městských částech Židenice, Slatina a Černovice. Jeho předností je extrémně tichý chod, nízké provozní náklady, nulová závislost na fosilních energiích a nekompromisně ekologický provoz.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE