Tag: SUROVINOVÁ BEZPEČNOST

odpady_na web

Odpady / Energie / Zpravodajství / 23. 9. 2022

Vyšší energetická a surovinová bezpečnost, nebo evropské cíle?

Na mezinárodní konferenci v Praze se sešli zástupci průmyslu, odpadářů, ministerstev, českých i evropských zákonodárců. „Segment využití odpadů nabízí v dnešní krizi mnohá řešení. Je ale nutné omezit stále masivní skládkování a nastavit čitelný a dlouhodobě stabilní rámec a podmínky pro investice do recyklace a energetického využití odpadu,“ zaznělo hned v úvodu mezinárodní konference.

v-ramci-sve-navstevy-zavital-marian-jurecka-i-do-provozu-elektrarny-prunerov-ii-provazel-ho-mistopredseda-predstavenstva-cez-pavel-cyrani-vlevo-a-reditel-elektrany-jiri-hampl-20220411-193725.jpg

Aktuality / Energie / 13. 4. 2022

Ústecký kraj přispěje lithiem i bateriemi do elektromobilů

Ústecký kraj projde v následujících letech transformací z uhelného regionu. Válka na Ukrajině posílala potřebu energetické a surovinové soběstačnosti a bezpečnosti. Kraj nabízí vhodné možnosti využití vzácných surovin i zkušené technické pracovníky pro rozvoj řešení v oblasti moderní energetiky. Jde o zásoby lithia, které se mohou stát základem pro modernizaci českého automobilového průmyslu.

pexels-siegfried-poepperl-7693619.jpg

Aktuality / 18. 2. 2022

Evropská komise se věnuje problematice posílení surovinové bezpečnosti EU

Problematika posílení surovinové bezpečnosti evropského kontinentu, snížení zranitelnosti evropského průmyslu a hledání opatření, jak produkční řetězce strategických výrob opět vrátit do Evropy – to vše jsou otázky, kterým se v posledních týdnech aktivně věnuje francouzské předsednictví za silné podpory Evropské komise.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM