Tag: SBĚR ODPADU

jon-moore-1PxGp8kkQyk-unsplash

Odpady / Publicistika / 28. 3. 2023

Nabídka a poptávka po sběrovém papíru se časem vyrovná

Ročně vytřídí průměrný Čech okolo 20 kg papíru. V nádobách na tříděný odpad končí dokonce více papíru než plastů. I když trh se sběrovým papírem odráží změny spotřebitelského chování poslední doby, je k recyklaci i nadále předáván veškerý vytříděný papírový odpad.

XQasmQgI

Odpady / Zpravodajství / 27. 3. 2023

Češi odevzdali k recyklaci 576 tun světelných zdrojů

Sběrem a recyklací světelných zdrojů Češi chrání životní prostředí. Jejich množství sebrané v loňském roce odpovídá zhruba 20 kilogramům rtuti, která by tak teoreticky mohla znečistit vodu v objemu jedné lipenské přehrady nebo 51 vodních nádrží Brno. V přepočtu na obyvatele se nejvíce světelných zdrojů sebralo v Královéhradeckém kraji, nejméně ve Středočeském a Karlovarském kraji.

VRE03755

Odpady / Zpravodajství / 22. 3. 2023

V Brně otevřeli automatickou třídicí linku

První třídicí linku v České republice, která není založena na ručním třídění, nýbrž na vysokém stupni automatizace provozu, otevřel v pondělí premiér Petr Fiala spolu s primátorkou Brna Markétou Vaňkovou, ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem a ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem.

kenny-eliason-8Yk4T-tDSYY-unsplash

Aktuality / Odpady / 21. 3. 2023

Pravidla vykazování v obecních výkazech a novinky v roce 2023

Obce zapojené do Systému EKO-KOM, jež realizují tříděný sběr komunálních odpadů, jsou povinny pravidelně každé čtvrtletí vyplňovat a zasílat Výkaz o celkovém množství a druzích komunálních odpadů, které vytřídily, využily nebo odstranily. Detailní návod k vyplnění výkazu najdete zde.

alfonso-navarro-qph7tJfcDys-unsplash

Odpady / Publicistika / 4. 3. 2023

Evropa. Místo dvou časoprostorů

Evropská komise přichází s novými cíli v oblasti obalů a jejich odpadů. Ty stále ještě aktuální jsou ve fázi plnění. Jak se tedy ty nově navrhované cíle od těch aktuálních liší? Jsou přísnější a nutno říci, že se v praxi ve většině případů nesetkaly s kladným přijetím.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS