Tag: RUSKO

pipeline-4691574_640.jpg

Aktuality / Energie / 7. 4. 2021

Platts: Rusko bude i nadále největším dodavatelem plynu do Evropy, jeho podíl do roku 2040 ještě vzroste

Evropa je vzhledem k omezené lokální těžbě dlouhodobě závislá na dovozu zemního plynu z třetích zemí, největší objemy plynu do EU tradičně putují z Ruska. Podle posledního dlouhodobého výhledu společnosti Platts Analytics zůstane Rusko i nadále dominantním dodavatelem plynu do Evropy, přičemž v průběhu tohoto a následujícího desetiletí jeho podíl na trhu ještě vzroste.

ship-5777073_640.jpg

Aktuality / Energie / 28. 9. 2021

Rusko odmítá zvýšení dodávek plynu do Evropy

Mezinárodní Energetická Agentura (IEA) apeluje na ruskou vládu, aby zvýšila dodávky zemního plynu do Evropy. Rusko však odmítá žádosti vyhovět, i přes rekordně vysoké ceny zemního plynu na celém kontinentu. S informací přišel deník Guardian.

w1100_gas-10mnth.jpg

Aktuality / Energie / 12. 11. 2021

Gazprom začal plnit své zásobníky plynu v Evropě, na detaily byl však skoupý

Ruský plynárenský gigant v úterý navýšil dodávky plynu do Evropy, zřejmě za vyššího vtláčení vyšších objemů plynu do podzemních zásobníků, které provozuje v několika zemích. Navýšení zásob v zásobnících společnosti nařídil ruský prezident Vladimir Putin na konci minulého měsíce, přičemž tento krok měl za následek znatelný pokles cen plynu na evropských trzích.

pexels-tom-fisk-6060191.jpg

Aktuality / Energie / 15. 11. 2021

Současná cena ropy okolo 80 dolarů za barel je podle Ruska odpovídající

Současné ceny ropy pohybující se okolo 80 USD za barel jsou adekvátní vzhledem k nynější situaci na trhu, prohlásil v rozhovoru po listopadovém zasedání OPEC+ ruský vicepremiér Alexander Novak. Kartel OPEC pak v reakci na nižší než očekávanou poptávku v Asii a vysokou cenu energetických komodit brzdící tempo růstu ekonomik snížil svou predikci průměrné denní poptávky po ropě za rok 2021.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia