Tag: PAPÍR

corrugated-cardboard-g5dd3f360a_640

Aktuality / Odpady / 31. 1. 2023

Opětovné použití materiálů nemusí být ekologičtější než jejich okamžitá recyklace

Evropská unie připravuje nové nařízení o obalech a obalových odpadech, které se výrazně dotkne výroby i přepravy zboží ve všech jejích členských státech. Regulace se nejvíce dotkne odvětví s vysokým potenciálem opětovného použití obalů, jako jsou prodeje potravin a nápojů či bílého zboží. Změny budou mít vliv na české maloobchody, e-commerce, spotřebitele i samotné výrobce obalových materiálů.

pexels-alex-fu-2967770.jpg

Odpady / Publicistika / 12. 11. 2021

Příklady cirkulárního byznysu? ČAObH představila některé z nich

Někteří experti hodnotí kladně hned několik momentů z konference v Glasgow, ale především to, že nikdo z jednajících nezpochybnil nutnost změny. Jak rychle se přísliby promítnou do fungování průmyslu a trhu, o tom rozhodnou konkrétní události. Příklady praxe, hodné následování, v oblasti nakládání se surovinami tu již existují. Některé z nich představila ČAObH na webinářích Green Deal – Hrozba, nebo příležitost? Jeden z těchto příkladů přinášíme.

_FDVF21-2-large.jpg

Aktuality / Odpady / 11. 10. 2021

Lžička Karlo oceněna European Carton Excellence Award 2021

Společnost Cardbox Packaging si vysloužila uznání organizátorů soutěže European Carton Excellence Award a se svou lžičkou Karlo vyhrála cenu Innovations Award 2021. Pro společnost Cardbox Packaging je to v této soutěži již druhý úspěch, protože ve stejné kategorii zvítězila i v předchozím roce s obalem pro zmrzlinu Cuckoo Ice Cream. Toto ocenění navíc společnosti umožňuje zúčastnit se soutěže Worldstar Packaging Awards 2022.

paper-tonne-5498570_640.jpg

Odpady / Publicistika / 17. 6. 2021

Kombinovaný sběr by měl na oběhové hospodářství neblahý vliv

Těžko bychom hledali oblast, kterou celosvětová pandemie COVID-19 neovlivnila. Společnost byla celou řadu měsíců omezována různými opatřeními, lidé trávili více času doma, jejich nákupní preference se proměnily. Dohromady se všechny tyto změny promítly do produkce a podoby komunálních odpadů, což ovlivnilo i ty, pro které jsou odpady cennou surovinou.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM