Tag: ODLESŇOVÁNÍ

Pavel ZAMYSLICKY Cropped.jpg

Aktuality / Energie / Chemie / 27. 1. 2022

Evropští ministři životního prostředí diskutovali s ministry pro energetiku o balíčku „Fit for 55“ a sociální spravedlnosti, probrali pesticidy i odlesňování

Francouzské Amiens dalo 20. a 21. ledna ministrům životního prostředí a ministrům pro energetiku zemí EU šanci prodebatovat roli lesů v environmentálních a energetických politikách i nutném promítnutí sociální spravedlnosti do balíčku „Fit for 55“. Na tzv. neformální Radě, která slouží především k výměně názorů mezi členskými státy, se hovořilo i o boji proti importovanému odlesňování, nebo také o evropském postoji k používání pesticidů v zemědělství. České MŽP zastupoval dočasně pověřený náměstek ministryně životního prostředí Pavel Zámyslický.

clearing-4995691_640.jpg

Aktuality / 23. 2. 2022

MZe: Dovozy zemědělských komodit do Evropské unie nesmí vést ke zbytečnému odlesňování

Odlesňování a znehodnocování lesů kvůli výrobkům, které se dovážejí do Evropy, situace na komoditních trzích nebo otázka rybolovných práv byla témata zasedání ministrů zemědělství zemí EU na Radě pro zemědělství a rybolov. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) uvedl, že situace v sektoru prasat v České republice je i nadále kritická. Upozornil také na problémy s odbytem českých jablek.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO