Tag: ESG

nuno-marques-Az0Ed9t8hpk-unsplash

Aktuality / 13. 4. 2024

ČEZ uzavřel již třetí úvěr vázaný na ekologické ESG parametry

Společnost ČEZ uzavřela další, v pořadí již třetí, úvěr navázaný na rating ESG. Objem úvěrové linky poskytnuté pobočkou CaixaBank působící na polském trhu činí 2,5 miliardy korun. Stejně jako u předchozích dvou úvěrových smluv platí, že pokud ČEZ v příštích letech splní své dekarbonizační závazky, získá při čerpání výhodnější úrokovou sazbu, zatímco v případě zhoršení ESG parametrů mu naopak úroky poskočí nahoru.

Návrh bez názvu

Odpady / Ovzduší / Energie / Voda / Publicistika / 11. 4. 2024

ESG reporting je pouze o vykazování. Nemusíte dosahovat nějaké úrovně udržitelnosti

EU chce do roku 2050 dosáhnout klimatické neutrality, proto po firmách požaduje, aby zveřejňovaly zprávy o udržitelnosti neboli ESG reporty. Pro firmy to znamená, že musí zásadně změnit myšlení. Před dvěma lety pro ně udržitelnost byla něčím, co je navíc a na co se musí vydělat, dnes ale pokud chce být firma úspěšná, musí se udržitelností zabývat.

provozovany-vetrny-park-cheinitz-zethlingen-nemecko

Aktuality / 29. 2. 2024

ČEZ si v mezinárodním ESG hodnocení polepšil

Skupina ČEZ si polepšila v ESG hodnocení u CDP, jedné z nejvýznamnějších světových organizací zaměřených na posuzování veřejné správy i firem z pohledu udržitelného rozvoje. V klíčové oblasti zaměřené na boj proti změnám klimatu získala nově hodnocení B, což je zlepšení o dvě příčky proti roku 2021.

1400x600_ESG_banner_novinky

Odpady / Zpravodajství / 24. 2. 2024

Více než 1 800 subjektů obdrží od společnosti REMA Systém své environmentální vyúčtování

Přes 1 800 subjektů spolupracujících se společností REMA Systém získává takzvané environmentální vyúčtování. Díky němu vidí, jak jimi odevzdané množství vysloužilých elektrozařízení ušetřilo přírodní zdroje či přispělo k redukci emisí oxidu uhličitého. Dokument slouží jako zpětná vazba i jako poděkování za jejich odpovědnou snahu o ochranu životního prostředí.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP