Tag: EROZE

wheat-865152_640.jpg

Aktuality / 2. 7. 2021

Další krok k ochraně půdy v ČR: Začala platit protierozní vyhláška

Od 1. července posílí systém ochrany půdy o účinnou protierozní vyhlášku. Jejím cílem je chránit půdu před vodní erozí, která u nás ohrožuje až 60 % cenné zemědělské půdy půdním smyvem, který z ní odnáší to nejcennější a půda jeho účinky chudne. Opatření proti vodní erozi navíc mohou pozitivně ovlivňovat i odolnost půdy proti větrné erozi (týká se 14 % zemědělské půdy).

_MG_3177-Edit_barvy_mensi.jpg

Aktuality / 7. 10. 2021

Dejte hlas nejlepšímu adaptačnímu opatření letošního roku

Ve světě vlivem klimatické změny již několik let sílí poptávka po opatřeních, která by zchladila vedrem rozpálená města, svlažila suchou krajinu, bránila erozi půdy či brzdila bleskové povodně. Ani Česká republika nezůstává v tomto ohledu pozadu, jak ukazují finálové projekty soutěže Adapterra Awards 2021, která je podporovaná Státním fondem životního prostředí ČR.

50347_big.jpg

Odpady / Ovzduší / Energie / Voda / Dotace / Zpravodajství / 10. 11. 2021

Co plánuje koalice v životním prostředí a energetice?

Nová vládní koalice přislíbila, že omezí lidský vliv na klimatické změny. „Budeme hledat realistická řešení, která opravdu pomohou ochránit životní prostředí,“ popisuje v koaličním programu, v němž dále uvádí, že budoucnost energetiky vidí v kombinaci jaderné energie a obnovitelných zdrojů a ve zvyšování energetické účinnosti.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia