Tag: ENERGETICKÝ MIX

power-lines-g0fa5d2e16_640

Aktuality / Energie / 15. 4. 2023

MPO představilo východiska pro aktualizaci Státní energetické koncepce

Česká republika zvládla zimu bez dodávek plynu z Ruska, pokračuje ve snižování spotřeby plynu a v reakci na ruskou agresi na Ukrajině se úspěšně zbavuje závislosti na energetických surovinách. Nyní Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) představilo východiska pro aktualizaci Státní energetické koncepce ČR (SEK ČR), která je postavena na posilování bezpečnosti dodávek energie, dekarbonizaci, udržitelnosti, energetické účinnosti nebo mezinárodní spolupráci.

Kopie návrhu Podcast Průmyslové ekologie

Energie / Publicistika / 19. 2. 2023

PE Podcast #7: V příštích deseti letech se bez uhelných elektráren neobejdeme

Po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu se změnilo mnohé, především ale situace na evropském, potažmo i českém, trhu s energiemi. V reakci na to se EU chce zaměřit na energetické úspory, dodávky energie diverzifikovat a vehementně dekarbonizovat. Naše země je ale velmi specifická, jelikož máme jeden z energeticky nejnáročnějších průmyslů v Evropě, takže nemůžeme jednoduše převzít energetické mixy jiných zemí.

1-1230898497K7AZ

Energie / Publicistika / 18. 11. 2022

Zbrklým odstavováním uhelných zdrojů můžeme způsobit, že nebude dost energie, když bude životně důležitá

Ve veřejném prostoru je často akcentována důležitost snižování emisí CO2 a vůbec celkové zátěže na životní prostředí z výroby elektrické energie a tepla. Nelze se tak divit tomu, že se v posledních 10 letech dostala ekologie do popředí zájmu nejen v Bruselu, ale i v celém demokratickém světě. Ačkoliv jde o nesporně důležité kritérium, není tím jediným, čemu bychom měli v energetice věnovat pozornost.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS