Tag: ELEKTRIFIKACE

DSC_4772-1 copy

Aktuality / Odpady / Energie / 31. 5. 2023

Úklid v Praze funguje na baterky

Pražské služby se připravují na elektrickou budoucnost a plnění závazků, vyplývajících z Klimatického plánu hlavního města. Firma otestovala minulý týden v centru metropole elektrický samosběrný vůz značky RAVO 5 eSeries. Ten by mohl v budoucnu doplnit stávající flotilu bezemisní techniky Pražských služeb.

sweden-916799_640

Aktuality / Energie / 20. 12. 2022

Švédsko by mohlo do roku 2035 zdvojnásobit svou spotřebu elektřiny

Švédská spotřeba elektrické energie by se mohla do roku 2035 takřka zdvojnásobit vzhledem k tamnímu průmyslovému rozvoji a elektrifikaci, jak informuje energetický portál Montel s odvoláním na report Švédské energetické agentury. Dle agentury proto bude potřeba urychlit povolovací procesy pro výstavbu obnovitelných zdrojů energie (OZE). Zapotřebí však dle ní bude i rozvoj dalších zdrojů a flexibility soustavy.

ev-6049719_640.jpg

Aktuality / Energie / 2. 4. 2022

V ČR byla založena Elektromobilní platforma

Elektromobilita se rapidně rozvíjí a je potřeba aktivně uchopit všechny příležitosti, které nabízí. Rostoucí potřeba koncepčního rozvoje této oblasti vedla hlavní průmyslové hráče k založení Elektromobilní platformy. Zakládajícími členy jsou společnosti ČEZ, ŠKODA AUTO, PRE, E.ON a za akademickou sféru ČVUT.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP