Tag: EKOLOGIE

pexels-sarah-chai-7262471

Aktuality / 20. 5. 2024

EU: Logo EU pro ekologickou produkci

Evropská komise zveřejnila k připomínkování návrh nařízení v přenesené pravomoci týkající se Loga EU pro ekologickou produkci – vysvětlení verzí, které lze použít.

foto 3

Aktuality / 18. 5. 2024

Čeští experti připravují zdravější rostlinné oleje. Prospějí ekonomice i ekologii

Techniky na získávání olejů ze semen či plodů rostlin lidé rozvíjí od nepaměti. V současné době se k tomuto účelu využívají i pokročilé technologie, o nichž se našim předkům ani nesnilo. Jednou z nich je i rafinace, na jejíž velmi moderních metodách nyní pracuje tým českých odborníků ze společnosti Framet a Fakulty potravinářské a biochemické technologie Vysoké školy chemickotechnologické v Praze.

dluh

Aktuality / 20. 4. 2024

Od čtvrtka žijeme na ekologický dluh

Počínaje čtvrtkem žijí obyvatelé České republiky na ekologický dluh. Takzvaný Světový den překročení vypočítává mezinárodní organizace Global Footprint Network již od roku 2006. Pro tuzemsko připadá na 18. dubna, což je o 6 dní pozdější termín než v loňském roce. Globální den překročení pak připadá na 25. července.

pexels-mikhail-nilov-8297478

Odpady / Ovzduší / Energie / Voda / Zpravodajství / 2. 2. 2024

Jaké procesy jsou ekonomicky a ekologicky efektivní? Pomůže environmentální účetnictví

Udržitelnost nebo čistou produkci dnes nahradila slova jako je uhlíková stopa, ESG reporting nebo oběhové hospodářství. „Není jasné, v čem přesně je rozdíl, protože stále mluvíme o tom samém, a sice, že chceme budoucím generacím zajistit udržitelné prostředí,“ říká Katarína Kajánková. Nicméně je podle ní důležité připustit si, že zabývat se výsledkem - odpady není zajímavé.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP