Tag: EKOLOGIE

3635211_1300862_Fotografie_noveho_Lucniho_hrbitova_

Aktuality / 11. 9. 2023

Praha otevřela v Ďáblicích první ekologické pohřebiště

V areálu Ďáblického hřbitova byl dnes slavnostně představen Luční hřbitov, který se stal vůbec prvním pohřebištěm v České republice, jež je určeno k ekologickému pohřbívání těl do země. Tento přírodní prostor doplněný altánem má kapacitu celkem 350 míst a jeho zřizovatelem je příspěvková organizace hlavního města Hřbitovy a pohřební služby hl. m. Prahy.

lab

Aktuality / Voda / 31. 8. 2023

Digitální vodní laboratoř nabídne novou formu výuky budoucnosti

Na Ústavu aplikované a krajinné ekologie vzniká digitální vodní laboratoř, která bude součástí sítě center využívajících smíšenou realitu pro výuku budoucích expertů ve vodním hospodářství. Digitalizace dat z vodního hospodářství, respektive jejich převedení do formy virtuální reality, nastartovalo úzkou spolupráci výzkumného centra Spatial Hub Provozně ekonomické fakulty a Ústavu aplikované a krajinné ekologie Agronomické fakulty.

František_Dostál_Srpen_1968_4_(cropped)

Aktuality / 24. 8. 2023

Nechtěné dědictví po sovětské okupaci Československa

U příležitosti výročí vstupu „spřátelených“ vojsk Varšavské smlouvy na území Československa a následné, více než 20 let trvající sovětské okupace, připravila Česká informační agentura životního prostředí malý přehled vybraných ekologických škod, které v České republice přetrvávají dodnes.

žně4

Zpravodajství / 19. 8. 2023

Letošní úroda z rekultivací uhelných lomů nese značku biokvality

Na polích, která na rekultivovaných plochách lomů ČSA a Vršany obhospodařuje společnost Rekultivace ze skupiny Sev.en, skončily žně. Letos poprvé tu sklízí úrodu v biokvalitě. Společnost totiž hospodaří výhradně podle pravidel ekologického zemědělství a získala certifikát české certifikační organizace Kontrola ekologického zemědělství, který rostlinné i živočišné produkty společnosti Rekultivace označil jako bio.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS