Zástupce ERÚ byl zvolen místopředsedou CEER

| autor: Tisková zpráva ERÚ0

Zástupce ERÚ byl zvolen místopředsedou CEER

Organizace CEER je profesní asociací sídlící v Bruselu. Byla založena v roce 2000 a sdružuje regulační orgány nejen ze zemí EU, ale i za hranicemi unie. Právě na půdě CEER si regulátoři vyměňují osvědčené postupy, které posilují postavení spotřebitelů a obecně napomáhají rozvoji energetického trhu.

„Jsem přesvědčen, že s novou správní radou CEER a pokračujícím zaujetím našich členů budou regulátoři prostřednictvím CEER nadále - podle svých nejlepších zkušeností - rozvíjet regulační postupy, kterými slouží veřejnému zájmu," říká předseda CEER Garrett Blaney.

„V Evropě i u nás se energetika rychle mění a na rozdíl od výrobců, distributorů či obchodníků mohou spotřebitelé do zásadních změn sami o sobě promluvit jen v omezené míře. Jsou to právě regulátoři, kteří hájí jejich zájmy. Chci reprezentovat především hlas regulátorů i spotřebitelů z nových členských států," dodává ke svému zvolení čerstvý místopředseda CEER Martin Šik.

Tento názor plně koresponduje s přístupem Rady ERÚ, která nastoupila do funkce 1. srpna 2017. Již o měsíc později představila Rada novou rozkladovou komisi, která se zabývá výlučně spotřebitelskými otázkami.

Na počátku října byl zřízen nový útvar ERÚ pro vědu a výzkum, který má za úkol mj. zkoumat a implementovat právní nástroje, které zlepší postavení spotřebitelů na energetickém trhu. Rada ERÚ má také ambici posílit aktivity úřadu na evropské úrovni.

Tiskovou zprávu CEER k uvedené volbě naleznete zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK