1/2024

Vzkaz eurokomisaře evropským asociacím: potřebujeme víc solární energie!

| autor: Solární asociace0

Vzkaz eurokomisaře evropským asociacím: potřebujeme víc solární energie!

Cílem setkání bylo seznámit komisaře s pohledem asociací na jednotlivé plány členských zemí v oblastí klimatu a energetiky, konkrétně takzvaným "klimaplánům". 

Komisař Canete hned na úvod vyzvdihl důležitou roli, kterou podle něj fotovoltaika musí hrát v budoucím energetickém mixu a vyjádřil naděj, že růst fotovoltaiky v Evropě bude i nadále rychle pokračovat. 

Jan Krčmář za českou Solární asociaci ostře kritizoval způsob, jakým Česká republika stanovila svůj cíl podílu OZE v energetice a vyjádřil i nesouhlas s postupem vlády při jednání ohledně klimaplánu, při kterém podle eurokomisaře mají důležitou roli hrát právě asociace, neziskový sektor a další organizace. 

Krčmář se také vyhradil proti snaze Ministerstva průmyslu vyloučit solární energii z budoucích aukcí pro obnovitelné zdroje a varoval, že bez většího nárůstu fotovoltaiky nesplní Česko své cíle v oblasti klimatu.

Zástupci asociací ujistili komisaře Caneteho, že solární sektor může splnit očekávání komise pouze pokud vývoji fotovoltaiky nebudou kladeny zbytečné překážky a pokud členské státy dají investorům jasný signál, že s fotovoltaikou do budoucna počítají.

Evropská Komise nyní vyhodnocuje jednotlivé klimaplány a v červnu vydá své vyhodnocení, které budou obsahovat doporučení členským státům. Setkání s eurokomisařem zastřešila celoevropská asociace Solar Power Europe.

Zdroj: solarniasociace.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling