1/2024

V Evropě se recykluje jen čtvrtina plastů. Už je to ale víc, než co se skládkuje

| autor: Martina Jandusova0

8048021760_4162c73be4_c
zdroj: flickr.com

V cirkularitě plastů došlo k významnému pokroku, i tak ale v oboru přetrvávají problémy. Plastikářská asociace se obává zejména o evropskou konkurenceschopnost.

V současné době je součástí nových plastových výrobků, vyrobených v Evropě, 13,5 % recyklovaných plastů. Od roku 2018 se dostupnost recyklovaného obsahu zvýšila o 70 %. Podle asociace Plastics Europe to znamená, že evropský systém s plasty je v půli cesty směrem ke svému cíli, a sice využívat 25 % recyklovaných plastů v nových výrobcích do roku 2030.

Data vyplývají z analýzy o plastovém oběhovém hospodářství v Evropě, kterou asociace, sdružující evropské výrobce plastů, každé dva roky zveřejňuje. Zpráva poskytuje přehled o evropské produkci plastů, přeměně, spotřebě a nakládání s plastovými odpady. Dále zahrnuje analýzu výroby plastů z nefosilních zdrojů a recyklačních technologií.

Budou třeba další investice

V současné době je recyklováno celkem 26,9 % evropského plastového odpadu. Poprvé se tak více plastového odpadu recykluje, než skládkuje. Plastového odpadu, který se i nadále posílá na skládky, je přibližně 25 % (7,6 mil. tun v roce 2022).

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP