1/2021

Úspěšné FAT testy technologie POLYBET pro polského zákazníka

| zdroj: VIA ALTA a.s.0

via-alta__675.jpg
zdroj: via-alta.cz

V předešlých měsících se společnost VIA ALTA a.s. zabývala posledními úpravami technologie POLYBET, která byla vyvinuta a vyrobena pro komerční instalaci. Na konci minulého roku úspěšně proběhly FAT testy (Factory Acceptance Tests - přejímací testy ve výrobním závodě). Technologie se nyní postupně přesouvá z dílen na místo instalace k zákazníkovi do Polska.

V čem se liší technologie POLYBET od pilotní jednotky, která je již v provozu? Především výrobní kapacitou, která může být až 7 000 tun kompozitu za rok, přičemž zpracuje, podle míry plnění kompozitu, 4 až 7 tisíc tun plastového odpadu. Dále koncepcí předpřípravy jednotlivých složek výsledné kompoztní směsi a v neposlední řadě pak finální úpravou a výrobou finálního výrobku. Současně je zařízení konstruováno na téměř nepřetržitý provoz (vyjma nutných odstávek pro kontroly, revize a výměnu spotřebních dílů).

Výrobkem této konkrétní linky jsou extrudované a dále válcované profily, které dále slouží k finální kompletaci konečného výrobku. Právě koncepce extruze, kalibrace a válcování tohoto typu kompozitu je zcela nová a ve světě jsme nedohledali obdobně pracující technologii.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo