1/2024

UCEEB se účastní mezinárodního projektu nízkouhlíkových měst

| zdroj: Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze0

UCEEB se účastní mezinárodního projektu nízkouhlíkových měst

Setkání se zúčastnili zástupci regionů a výzkumných institucí ze Španělska, Chorvatska, Itálie, Švédska a České republiky, kterou kromě ČVUT UCEEB reprezentovala také Energetická agentura Zlínského kraje. První den byl věnován prezentacím a diskusím o všech aspektech realizace přechodu na nízkouhlíkové obce.

Důraz byl kladen především na vzájemnou výměnu zkušeností s administrativou, řízením a komunikací projektu, jehož cílem je zlepšit programy regionálního rozvoje v oblasti renovace a výstavby energeticky účinných budov, dálkového vytápění a dalších způsobů obnovy měst přinášejících snížení emisí CO2.

Následující den se účastníci setkání seznámili s příklady dobré praxe přímo v Pamploně a okolí. Navštívili například městský komplex sociálních bytů ve městě Tudela, kde v rámci projektu Lourdes Renove proběhla rozsáhlá renovace více než 500 bytových jednotek, včetně obnovy topných sítí, výměny kotlů a přístupů do budov.

Hlavními výstupy projektu budou diagnostické zprávy o regionálních programech podpory, průvodci metodikou a osvědčenými postupy, stručné zprávy o regionální politice a regionální akční plány. Využívat je budou moci všichni aktéři ve stavebnictví od firem přes průmyslová sdružení a univerzity až po stavební úřady a další orgány státní správy.

Projekt LC DISTRICTS „Towards low carbon city districts through the improvement of regional policies“ je podpořen z Programu INTERREG EUROPE financovaném z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF).

Foto: UCEEB

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP