1/2021

Tipy na ekologické dárky pro celou rodinu

| autor: Trash Made0

Tipy na ekologické dárky pro celou rodinu

Pro maminky: Kolekce šperků v mořském designu

Pokud chcete maminku potěšit netradičním šperkem, originální variantou jsou šperky vyrobené z recyklovaných materiálů. Vsaďte letos na ty, které se inspirovaly mořským světem, který je s přicházejícím létem stále populárnějším tématem.

„Ideálním dárkem může být brož z barevných drátků ve tvaru mořských koníků, náušnice z LCD fresnelových fólií ve tvaru medúz nebo náhrdelník ze stejného materiálu v podobě mořských korálů,” uvedla Zuzana Kašparcová, koordinátorka projektu Trash Made, v rámci něhož vznikají recyklované doplňky z materiálů vyřazených elektrospotřebičů.

Pro tatínky: Stylový kapesní nůž nebo manžetové knoflíčky

Muži ocení například kapesní nůž vyrobený z desek plošných spojů, které obvykle tvoří součást rozmanitých elektropřístrojů. Radost uděláte také netradičním vizitkářem zpracovaným z hliníkových chladičů. Tatínkům, kteří mají rádi vkusnou módu, můžete darovat i manžetové knoflíčky z recyklovaných tlačítek telefonních budek.

Zajímavým dárkem je také otvírák na lahve, který původně sloužil jako součást krytu serverů a počítačů. Milovníky vína zase potěší uzávěry na lahve ve veselém designu pořízené z datových kabelů.

Pro děti: Dřevěné hračky, zápisník nebo náušnice

Pro děti jsou vhodné dárky vyrobené z šetrných ekologických materiálů, jako je například dřevo nebo textilie. Chlapcům uděláte radost dřevěnou autodráhou, děvčatům zase látkovou panenkou. Mladší děti potěší dřevěné loutkové divadlo, starší zase zápisníček z recyklovaného papíru nebo textilu.

Recyklované materiály starším dětem nabízejí také například přívěsky ve tvaru kotvy nebo jednorožce vyrobené z desek plošných spojů.

„Dívkám uděláte také radost líbivým šperkem, například náramkem z tlačítek telefonních budek nebo náušnicemi z měděné cívky elektromagnetických relé ve tvaru ptáčků,” doplnila Zuzana Kašparcová.

Fotografie výrobků Trash Made si můžete stáhnout zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo