2/2023

Tipy na ekologické dárky pro celou rodinu

| autor: Trash Made0

Tipy na ekologické dárky pro celou rodinu

Pro maminky: Kolekce šperků v mořském designu

Pokud chcete maminku potěšit netradičním šperkem, originální variantou jsou šperky vyrobené z recyklovaných materiálů. Vsaďte letos na ty, které se inspirovaly mořským světem, který je s přicházejícím létem stále populárnějším tématem.

„Ideálním dárkem může být brož z barevných drátků ve tvaru mořských koníků, náušnice z LCD fresnelových fólií ve tvaru medúz nebo náhrdelník ze stejného materiálu v podobě mořských korálů,” uvedla Zuzana Kašparcová, koordinátorka projektu Trash Made, v rámci něhož vznikají recyklované doplňky z materiálů vyřazených elektrospotřebičů.

Pro tatínky: Stylový kapesní nůž nebo manžetové knoflíčky

Muži ocení například kapesní nůž vyrobený z desek plošných spojů, které obvykle tvoří součást rozmanitých elektropřístrojů. Radost uděláte také netradičním vizitkářem zpracovaným z hliníkových chladičů. Tatínkům, kteří mají rádi vkusnou módu, můžete darovat i manžetové knoflíčky z recyklovaných tlačítek telefonních budek.

Zajímavým dárkem je také otvírák na lahve, který původně sloužil jako součást krytu serverů a počítačů. Milovníky vína zase potěší uzávěry na lahve ve veselém designu pořízené z datových kabelů.

Pro děti: Dřevěné hračky, zápisník nebo náušnice

Pro děti jsou vhodné dárky vyrobené z šetrných ekologických materiálů, jako je například dřevo nebo textilie. Chlapcům uděláte radost dřevěnou autodráhou, děvčatům zase látkovou panenkou. Mladší děti potěší dřevěné loutkové divadlo, starší zase zápisníček z recyklovaného papíru nebo textilu.

Recyklované materiály starším dětem nabízejí také například přívěsky ve tvaru kotvy nebo jednorožce vyrobené z desek plošných spojů.

„Dívkám uděláte také radost líbivým šperkem, například náramkem z tlačítek telefonních budek nebo náušnicemi z měděné cívky elektromagnetických relé ve tvaru ptáčků,” doplnila Zuzana Kašparcová.

Fotografie výrobků Trash Made si můžete stáhnout zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP