1/2021

SGEF poskytl na „zelené investice“ 1,5 miliardy korun

| zdroj: SGEF0

lightbulb-2632075_640.jpg
zdroj: pixabay

Jedna z největších společností v oblasti nebankovního financování u nás, SG Equipment Finance (SGEF), za deset měsíců letošního roku poskytla firmám financování za téměř 11 miliard korun. Z toho 1,5 miliardy korun připadá na investice s pozitivním vlivem na životní prostředí a společnost. Patří mezi ně především veřejná doprava, energeticky úsporné stroje a zařízení, manipulační technika a medicínské přístroje.

Firemní klienti SGEFu často hledají inovativní technologie s velmi specifickými požadavky, které nejsou vhodné pro běžně rozšířené formy financování. Stroje jsou sestavovány přímo na míru a nejedná se tedy o konvenční výrobky, podobně specifické bývají také podmínky jejich financování, které jako jejich partner společně s klientem hledá a utváří. SGEF poskytuje odborné poradenství na vysoké úrovni, aby vyhověl specifickým potřebám jednotlivých klientů. Kromě jiného poskytuje financování v návaznosti na evropské dotační programy, kde bývá nezbytnou podmínkou vlastnictví daného předmětu.

Spolupráce s EIB přináší profit klientům

Do programu Climate Action od Evropské investiční banky lze kromě prostředků pro veřejnou dopravu zahrnout také investice do strojů a zařízení, které pomáhají přímo či nepřímo snižovat uhlíkovou stopu. Snížení dopadu na životní prostředí se prokazuje úsporami, které vzniknou využíváním nových technologií. Získat financování po doložení pozitivního dopadu investice je obdobně jednoduché, jako v případě běžných produktů.

Zájemce jedná výhradně s naší společností, která mu poskytne kvalifikované poradenství, seznámí ho s podmínkami čerpání a zajistí účast v programu,“ vysvětluje Eva Jiránková, obchodní ředitelka SGEFu, a upřesňuje: „Během naší dlouholeté praxe jsme vyvinuli postupy, díky kterým na sebe přebíráme většinu požadavků kladených na klienta. Ten pouze podepisuje krátký speciální dodatek ke smlouvě, kde potvrzuje přijetí podpory.“

SG Equipment Finance, člen skupiny Komerční banky a Société Générale, je specialistou na financování investic do strojů a zařízení, stavební a zemědělské techniky, dopravních prostředků pro hromadnou přepravu zboží a osob. Nabízí také financování moderních technologií a medicínských přístrojů. Nově se angažuje také v oblasti financování technologií s pozitivním dopadem pro přírodu i společnost.

Poskytuje finanční a operativní leasing, úvěry a zprostředkovává pojištění financovaných předmětů.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo