1/2024

SAKO Brno přispívá ke snižování emisí CO2

| zdroj: SAKO Brno0

SAKO Brno přispívá ke snižování emisí CO2

Jedním z projektů je optimalizace provozu vzduchového kondenzátoru v zimním období. Vzduchový kondenzátor v provozu zařízení na energetické využívání odpadu (ZEVO) zajišťuje přizpůsobování provozních podmínek při proměnných dodávkách tepla. Je však také náchylný na teploty pod bodem mrazu.

„Našim cílem je provést technologické úpravy umožňující zvýšené dodávky tepla v topném období, kdy je poptávka nejvyšší, a to při minimalizaci rizika zamrznutí koncové části kondenzátoru,“ říká předseda představenstva společnosti SAKO Filip Leder. Provedená opatření navýší výrobu tepla v zimním období až o 20 GJ za hodinu a ročně se tak uspoří emise CO2 ve výši přibližně 2.100 tun.

Tímto opatřením společnost SAKO pozitivně přispěje ke kvalitě ovzduší v Brně. Potřebnou energii, která by jinde musela být vyrobena prostřednictvím zemního plynu, totiž získá zvýšením účinnosti zařízení bez produkce emisí.

Při energetickém využívání směsných komunálních odpadů dochází k šetření primárních zdrojů, což je jeden ze základních principů, které při výrobě tepla využívá zařízení na energetické využívání odpadu SAKO Brno.

„V zimním období je největší spotřeba tepla, které se v Brně vyrábí převážně ze zemního plynu. Jestliže je našim cílem omezování negativních vlivů na životní prostředí, pak se na odpad musíme dívat nejen jako na zdroj materiálových hodnot, ale i jako na nezanedbatelný zdroj energie ze směsného komunálního odpadu, který materiálově využitelný není,“ uzavřel Filip Leder.

Foto: wikipedie

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling