1/2024

RB a Veolia spojily své síly ve prospěch cirkulární ekonomiky plastů

| zdroj: Veolia0

RB a Veolia spojily své síly ve prospěch cirkulární ekonomiky plastů

V případě RB toto partnerství představuje další krok v realizaci závazku, že do roku 2025 budou veškeré plastové obaly této společnosti recyklovatelné s minimálně 25% podílem recyklátů.

Veolia a RB začaly spolupracovat již před dvěma roky s cílem zvýšit využití plastů recyklovaných po spotřebitelích (PCR plastů) v obalech RB.

Prvním produktem vyvinutým v rámci tohoto partnerství je nový obal na tablety do myček nádobí Finish Quantum. Obal obsahuje 30 % recyklovaného plastu a hrdě vystavuje na odiv svoji šedou barvu, protože RB se rozhodl nepřidávat do obalu žádná kamuflážní barviva ani aditiva.

Společnosti zaměří svoji další spolupráci v oblasti vývoje na recyklovatelnost a maximalizaci podílu PCR plastů. Pro urychlení přechodu na cirkulární ekonomiku plastů byl ustanoven dvacetičlenný expertní tým, v němž jsou zastoupeni odborníci RB a Veolie a jehož úkolem je mimo jiné zdokonalení systémů sběru odpadu a prosazování změny chování spotřebitelů za účelem zvýšení jejich motivace ke správnému a důslednému třídění odpadu a zlepšení recyklace domácích odpadových obalů.

„Partnerství Veolie a RB Hygiene Home znamená spojení našich vzájemně se doplňujících schopností, abychom pozitivně přispěli k rozvoji cirkulární ekonomiky.

První etapou naší partnerské spolupráce je právě zvýšení podílu recyklátů a zlepšení recyklovatelnosti, a proto toto partnerství vítáme jako velkou příležitost dalšího rozvoje všech našich hodnotových řetězců," prohlásil Fabrice Beaulieu, výkonný viceprezident pro marketing, výzkum, vývoj a udržitelnost divize RB Hygiene Home.

„Těší nás, že můžeme spolupracovat se skupinou RB na této strategii zaměřené na snížení její ekologické stopy. Spolu s RB pracujeme na vývoji obalů s co nejvyšším podílem recyklátů a zvýšení recyklovatelnosti obalů od spotřebitelů používajících její výrobky," uvedl při této příležitosti Antoine Frérot, generální ředitel a předseda správní rady společnosti Veolia.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP