2/2023

Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě náměstka Jiřího Havlíčka a potvrdil, že jej bude příští týden jmenovat ministrem průmyslu a obchodu

| autor: Tisková zpráva MPO0

Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě náměstka Jiřího Havlíčka a potvrdil, že jej bude př

Prezident Miloš Zeman již minulý týden uvedl, že s velkou pravděpodobností náměstka Jiřího Havlíčka jmenuje ministrem v týdnu po dnešní schůzce.

Uvedl, že je potěšen, že dostal od premiéra Bohuslava Sobotky návrh jmenovat právě Jiřího Havlíčka i proto, že jako jediný z možných kandidátů na ministra zná dobře chod ministerstva a může resort okamžitě převzít.

Schůzka se uskutečnila na Pražském hradě od 14. hodin a trvala celou hodinu.

"Setkání s panem prezidentem Milošem Zemanem bylo velmi přátelské. Poděkoval jsem panu prezidentovi za důvěru a slova podpory.  Seznámil jsem ho s úkoly, které Ministerstvo průmyslu a obchodu musí v letošním roce realizovat, a s prioritami, které jako možný ministr chci řešit.

Jde především o prosazení novely zákona o elektronických komunikacích a tedy i posílení práv českých spotřebitelů v jejich vztahu k telefonním operátorům a urychlení čerpání prostředků z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost," uvedl po setkání náměstek ministra Jiří Havlíček.

"Hovořili jsme o řadě dalších priorit, například o připravované změně systému podpory investic, zaměřeného na investice přinášející vysokou přidanou hodnotu a vyspělé výrobní technologie, a o zavádění prvků Průmyslu 4.0 do naší ekonomiky a rozvoji nových technologií a nanotechnologií.

Jednali jsme i o konkrétních problémech, jako je budoucí vývoj v OKD či jmenování Rady Energetického regulačního úřadu. Rozhovor s panem prezidentem byl pro mne v řadě aspektů velmi inspirativní a přinesl mi řadu námětů k přemýšlení," dodal po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem náměstek ministra průmyslu Jiří Havlíček.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP