1/2024

Předvánoční Priorita informuje o nových dotačních výzvách a programech

| zdroj: SFŽP0

windmills-5643293_640.jpg
zdroj: Pixabay

V roce 2021 se odehraje hned několik zásadních novinek. Jednou z nich je Modernizační fond, který v následujících deseti letech nabídne až 150 miliard korun na nové obnovitelné zdroje energie, modernizaci teplárenství, optimalizaci spotřeby energie v průmyslu a podnikání, ale například i na modernizaci veřejné dopravy či komunitní energetiku. Už jsou spuštěny předregistrační výzvy.

Příští rok je také začátkem nového programového období Operačního programu Životní prostředí. Současné programové období pomalu končí, ale stále je možné podávat žádosti do otevřených výzev. O současném i chystaném období si můžete přečíst na dvoustraně Priority.

Mezi aktuálně otevřenými výzvami přibyly dotace na zpravování dokumentace k projektům proti suchu a povodním nebo na podporu obcí v národních parcích.

Znovu věnujeme podstatnou část vydání úspěšným projektům, tentokrát jsme vybrali park u potoka v Rokycanech. Přinášíme také přehled schválených dotací, mezi nimi třeba projekty na omezení jednorázového nádobí, což možná oceníte při návštěvě vánočních trhů, pokud se budou ve vašem okolí konat. Vánocům se věnují i další dvě rubriky, poradíme, jak pořídit šetrný dárek, nebo jak snížit vánoční ekologickou stopu.

PRIORITA 12/2020

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP