Tag: POVODNĚ

dulcey-lima-T6XNOLDPApg-unsplash

Aktuality / Voda / 3. 6. 2024

Státní podniky Povodí zareagovaly rychle na výstrahu o počasí a preventivně odpouštějí některé nádrže

V některých oblastech České republiky už začaly státní podniky Povodí regulovat odtok z vodních nádrží, aby minimalizovaly riziko povodní. Reagují tak na aktuální výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu, který v těchto dnech předpokládá zejména na západě ČR vydatné srážky s výraznými vzestupy hladin a možným povodňovým nebezpečím.

nazrin-babashova-Z3epzHjVbQA-unsplash

Aktuality / Voda / 11. 5. 2024

V letech 2021 až 2023 poskytlo MZe na ochranu životů a majetku před povodněmi 2,9 miliardy korun

Zejména zvyšování retence vodních děl, zvyšování kapacity koryt vodních toků a budování ochranných protipovodňových hrází v letech 2021 až 2023 poslouží jako prevence před povodněmi. Informuje o tom aktuální zpráva Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí. Jde v pořadí o osmou hodnotící zprávu od roku 2000, kdy vláda schválila Strategii ochrany před povodněmi na území ČR.

lukas-hron-sHcRZ1erlUs-unsplash

Aktuality / Voda / 13. 7. 2023

Vyšla publikace „Indikátor přívalových povodní”

Když přijde přívalová povodeň, je včasné varování tím, co rozhoduje o ochraně životů a zdraví. Odborníci z dlouhodobě vyvíjejí komplexní nástroj Indikátor přívalových povodní (Flash Flood Indicator). Podrobný popis fungování a procedur Indikátoru právě vychází v anglickém jazyce jako příspěvek k mezinárodnímu transferu znalostí v této oblasti. Indikátor přívalových povodní je dostupný široké veřejnosti ve webové mapové aplikaci.

autumn-548361_640

Aktuality / Dotace / 19. 11. 2022

Nové výzvy z OPŽP přispějí k adaptaci Česka na změnu klimatu

Ministerstvo životního prostředí spouští spolu se Státním fondem životního prostředí ČR další dvě nové výzvy z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP). Stanou se zdrojem financí na preventivní opatření proti povodním a řešení svahových nestabilit zapříčiněných přírodními jevy.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag