2/2023

Pracovní skupina projednávala endokrinní disruptory

| autor: redakce0

Pracovní skupina projednávala endokrinní disruptory

Prodiskutovávali se návrhy nařízení Komise obsahující vědecká kritéria pro identifikaci endokrinních disruptorů pro účely nařízení o biocidních přípravcích a nařízení o přípravcích na ochranu rostlin.

V únoru došlo k další revizi návrhů nařízení, která spočívala především ve vypuštění jednoho ze dvou návrhů nařízení pro účely nařízení o přípravcích na ochranu rostlin změny výjimky pro schválení účinné látky přípravku na ochranu rostlin.

Tím Evropská komise opustila svůj původní koncept, spočívající v harmonizaci nařízení o biocidních přípravcích a nařízení o přípravcích na ochranu rostlin formou změny výjimky pro schválení účinné látky přípravku na ochranu rostlin.

%pst%

Dne 23. 2. 2017 zaslali zástupci chemického průmyslu a zemědělství dotčeným ministerstvům společné nesouhlasné stanovisko k aktuálním revidovaným návrhům.

Jednání obou kompetentních výborů Evropské komise proběhlo 28. 2. 2017. Ke hlasování nedošlo s ohledem na předběžná stanoviska členů (11 pro, 8 proti, 8 se zdrželo a 1 se nezúčastnil). Nyní má být toto téma projednáno v kolegiu komisařů, datum zatím nebylo stanoveno.

O dalším možném vývoji problematiky endokrinních disruptorů budeme dále informovat.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP