1/2021

Poslední výzva k dodatečné předběžné registraci chemických látek v nízkých objemech

| autor: MPO0

Poslední výzva k dodatečné předběžné registraci chemických látek v nízkých objemech

Třetí a poslední termín registrace pro zavedené (existující) chemické látky vyráběné nebo dovážené v množství 1-100 t/rok je 31. května 2018. Pokud chcete využít výhodu z této prodloužené lhůty pro registraci, musíte své látky nejpozději do 31. května 2017 předběžně zaregistrovat. Mnoho firem své látky předregistrovalo již v termínu řádné předběžné registrace v prosinci 2008.

Pokud budete vyrábět nebo dovážet látku v množství 1-100 t/rok poprvé po 1. 12. 2008 a látka není klasifikovaná jako karcinogenní, mutagenní nebo toxická pro reprodukci (dále CMR), je stále možné do šesti měsíců od zahájení činnosti látku předběžně zaregistrovat.

Předběžná registrace umožní nepřetržitě a legálně dodávat chemické látky na trh EU / EHP do lhůty pro registraci (navázání kontaktu za účelem sdílení údajů prostřednictvím vytvoření fóra SIEF).

V případě, že do 31. 5. 2017 nevyužijete možnosti dodatečné předběžné registrace, budete muset u ECHA zjistit, zda již byla předložena registrace pro stejnou látku a teprve po registraci bude možné pokračovat ve výrobě nebo dovozu látky.

Totéž platí již nyní pro látky vyráběné nebo dovážené v množství 100 t nebo větším za rok a pro látky klasifikované jako CMR v množství 1 t nebo větším za rok.

Další informace z ECHA:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo