1/2022

Plastikářský průmysl hraje klíčovou roli při vytváření 5G sítí

| autor: František Vörös – konzultant0

technology-5348129_640.jpg
zdroj: Pixabay

Z minulého článku na toto téma vyplynulo, že plastikáři jsou na éru 5G připraveni. Dnes se podíváme na to, jak se jim daří výzvy plnit.

V článku Bez plastů by mobilní síť 5G nevznikla, zveřejněném na tomto webu 23. 7. 2019, jsem referoval převážně ze zdrojů o aktivitách vystavovatelů - plastikářů na veletrhu Chinaplas 2019. Prezentovány byly mj. inovace speciálních typů inženýrských plastů a ultrapolymerů pro elektrotechnický a elektronický průmysl, např. polyamidy, polykarbonáty, polyimidy, polyftalamidy a polymery tekutých krystalů (LCP) určené pro 5G aplikace.

V letošním roce se původně plánovaný veletrh Chinaplas 2020 kvůli pandemii Covid-19 nekonal, a tak dále uváděné informace jsem čerpal z denního a zejména odborného tisku.

Rychlost přenosu informací pomocí 5G sítí se proti stávajícím 4G sítím zvýší teoreticky až 100krát. Pokud bylo v loňském roce vyrobeno 2 mil. 5G smartphonů, pak pro rok 2025 se tyto počty mají zvýšit na 1,5 miliardy kusů. Ve 2. čtvrtletí se na trhu objevil již třetí skládací chytrý typ telefonu od firmy Samsung, když ji časově předstihly společnosti Motorola a Huawei. Nové typy smartphonů budou tenčí a lehčí.

5G.jpg
adsalecprj.com

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO