2/2023

Photon Energy začala stavbu 5,5 MWp solárních projektů v maďarském Tiszakécske

| autor: TZ Photon Energy0

Photon Energy začala stavbu 5,5 MWp solárních projektů v maďarském Tiszakécske

Společnost Photon Energy (WSE: PEN, 'skupina') oznamuje, že její dceřiná společnost Photon Energy Solutions HU Kft v roli dodavatele EPC služeb projektu položila základní kámen na osmi fotovoltaických elektrárnách o celkové kapacitě 5,5 MWp DC v maďarském Tiszakécske.

Osm solárních systémů, každý o kapacitě 495 kW, bude instalováno u města Tiszakécske, které se nachází 86 km jihovýchodně od hlavního města Budapešti.

Na ploše 7,9 hektarů budou elektrárny tvořeny přibližně 20 000 polykrystalickými moduly Jinko, u kterých se očekává produkce 6,7 GWh elektrické energie ročně. V závislosti na povětrnostních podmínkách budou elektrárny připojeny k rozvodné síti společnosti E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt do konce roku.

Photon Energy zabezpečí EPC služby prostřednictvím své dceřiné společnosti Photon Energy Solutions HU Kft. Po připojení k síti bude dceřiná společnost Photon Energy Operations HU Kft poskytovat dlouhodobý monitoring, jakož i provoz a údržbu všech systémů, které se stanou součástí vlastního portfolia solárních elektráren.

„V návaznosti na pilotní instalaci naší první elektrárny v maďarské obci Fertőd počátkem letošního roku, představuje začátek výstavby první z řady nových elektráren další milník směrem k oznámenému cíli skupiny postavit v Maďarsku do roku 2020 celkem 50 MWp fotovoltaických elektráren pro dlouhodobé vlastnictví,“ komentuje Georg Hotar, generální ředitel společnosti Photon Energy.

Skupina bude vlastnit a provozovat tyto projekty prostřednictvím osmi plně vlastněných dceřiných společností s licencí KÁT, která je opravňuje k nákupnímu tarifu cca 32 HUF za KWh (cca 0,1 EUR za kWh) po dobu až 25 let, s maximální schválenou a podporovanou produkcí 15,575 MWh na licenci. Celkové roční příjmy všech osmi elektráren se očekávají ve výši kolem 660 000 EUR. Celkové náklady na výstavbu osmi elektráren se odhadují na přibližně 5,8 milionů EUR.

O společnosti Photon Energy

Photon Energy je mezinárodní solární společností s českými kořeny a sídlem v Amsterdamu. Photon Energy postavila více než 50 MWp fotovoltaických elektráren v Evropě a v Austrálii. Dceřiná společnost Photon Energy Operations poskytuje provoz, servis a monitoring FVE pro více než 220 MWp, z toho přes 100 MWp v České republice. Kromě toho Photon Energy spravuje vlastní portfolio elektráren o výkonu 26 MWp ve třech zemích na dvou kontinentech. Photon Energy byla založena v roce 2008 v Praze. Dnešní sídlo společnosti je Amsterdam, další kanceláře jsou v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Švýcarsku a Austrálii. Akcie Photon Energy N.V. jsou kótované na pražské burze a na trhu NewConnect varšavské burzy. Více informací naleznete na www.photonenergy.com.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP