Panorama zpracovatelského průmyslu ČR 2016

| autor: MPO0

Panorama zpracovatelského průmyslu ČR 2016

Cílem této ročenky je poskytnout odborné informace o vývoji a dosažených výsledcích zpracovatelského průmyslu a zároveň tak prezentovat výsledky průmyslových firem působících na území České republiky.

Panorama zpracovatelského průmyslu ČR 2016 obsahuje definitivní roční údaje Českého statistického úřadu za období 2008 až 2015. Jejich jedinečnost spočívá především v tom, že jsou to data konečná, podrobně členěna podle jednotlivých skupin zpracovatelského průmyslu.

Umožňují vytvářet časové řady a jsou také solidní základnou pro sledování konkurenceschopnosti s možností predikovat další vývoj. Dopočet předběžných údajů za rok 2016 a výpočet finančních ukazatelů provedl Odbor ekonomických analýz MPO.

Publikace je strukturována dle jednotlivých oddílů a jejich skupin v rámci klasifikace CZ-NACE a CZ-CPA, kdy v každém oddíle je uvedena jeho stručná charakteristika, vývoj oddílu, hlavní ekonomické ukazatele, údaje o zahraničním obchodu, údaje o výzkumu a vývoji a závěrečná kapitola shrnutí a perspektivy oddílu.

Součástí publikace jsou rovněž úvodní slova prezidentů a předsedů některých odvětvových svazů a asociací, prostřednictvím kterých prezentují svoje pohledy na dosavadní vývoj vybraných odvětví. Údaje uvedené v této části publikace vycházejí z interních zdrojů jednotlivých odvětvových svazů a asociací.

Přílohy ke stažení:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK