1/2024

Odstartoval druhý ročník chemické soutěže pro žáky základních škol na Mělnicku a Kladensku

| autor: Unipetrol0

Odstartoval druhý ročník chemické soutěže pro žáky základních škol na Mělnicku a Kladensku

Naučně-zábavná soutěž je určená pro žáky 8. a 9. tříd základních škol na Mělnicku a Kladensku a účastní se jí 17 pětičlenných týmů z 11 škol.

Na programu jsou tři kola a finále proběhne 25. dubna přímo v areálu neratovické Spolany, kde pro nejlepší tři týmy bude připraven celodenní program plný pokusů a zážitků.

Soutěž organizujeme proto, abychom vzbudili zájem dětí o chemii, a tak jsme velkým ohlasem nadšeni. Je to pro nás potvrzení, že se první ročník této naučně-zábavné soutěže líbil.

V prvním kole druhého ročníku budou soutěžící zpracovávat úkoly na svých školách. Pět nejlepších týmů postoupí do druhého kola, které se odehraje na půdě gymnázia ve Slaném, kde se mimo jiné setkají se středočeskými hasiči a zástupci projektu Laborky.cz,“ řekl Miroslav Falta, jednatel společnosti Spolana, a dodal:

Tři vítězné týmy z druhého kola se ve třetím, finálovém, kole utkají v areálu Spolany Neratovice.“ Členové vítězného týmu získají tablety, batohy a čelové svítilny. Odměněna bude i škola, která vítězný tým do soutěže vyslala, a to dárkovým šekem na vybavení chemické laboratoře v hodnotě 10 000 korun.

Popis soutěže

V prvním online kole mají zúčastněné týmy za úkol zrealizovat zadaný chemický pokus s červeným zelím, pomocí kterého určí kyselost a zásaditost jednotlivých látek.

Své výsledky mají postupně zaznamenávat a videonahrávku pokusu uložit na webové stránky soutěže. A k tomu navíc vyplnit vědomostní test. To vše během 30 dnů.

Do druhého kola postoupí pět nejlepších týmů. Uskuteční se 23. března a pro vybrané týmy budou připravené úkoly zaměřené na bystrost i všeobecné znalosti v oboru bezpečnosti při nakládání s chemickými látkami. Součástí bude i zajímavý pokus, který si týmy zkusí přímo v chemické laboratoři.

Tři vítězné týmy z 2. kola se utkají ve finálovém kole 25. dubna 2019 v areálu Spolany Neratovice, kde pro ně bude připraven celodenní program plný pokusů a zajímavých zážitků.

Vítězem loňského prvního ročníku se stali žáci kladenské Základní školy ve Vodárenské ulici s týmovým názvem Sedmička III.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA