2/2023

Nová pravidla sníží emise z průmyslu. Parlament přijal dohodu

| autor: Martina Jandusova0

1-1230898497K7AZ
zdroj: publicdomainpictures.net

Evropský parlament schválil v úterý (12. března) dohodu s členskými státy o revizi směrnice o průmyslových emisích a novém nařízení o portálu průmyslových emisí, které nahradí stávající evropské nařízení.

V případě nařízení o portálu průmyslových emisí dopadlo hlasování výrazně pro (506 hlasů bylo pro přijetí, 82 proti a 25 se zdrželo hlasování). Naproti tomu u revize směrnice o průmyslových emisích nebylo takřka do poslední chvíle zřejmé, jak dlouho a náročně vyjednávaný návrh dopadne. Problematickými se jevily chovy zvířat u některých zemědělských činností. Pro revizi směrnice hlasovalo 393 poslanců, 173 proti a 49 se zdrželo hlasování. Informovalo o tom Ministerstvo životního prostředí.

Dnešní hlasování ukazuje odhodlání Parlamentu dosáhnout cílů Zelené dohody o nulovém znečištění a zdraví Evropanů. Naznačuje také, že těchto cílů lze dosáhnout, aniž by to znamenalo další administrativní zátěž pro podniky a zejména pro evropské zemědělce,“ uvedl po hlasování zpravodaj Radan Kanev.

Cílem legislativy, která má snížit emise z průmyslu a zlepšit přístup veřejnosti k informacím, je do roku 2050 snížit znečištění na úroveň, která již nebude škodit lidskému zdraví.

Nejpřísnější dosažitelné úrovně emisí budou povinné

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP